Дієта під час вагітності

Кожна жінка, яка планує вагітність, готується заздалегідь до того, що вона набере вагу. За всю вагітність за різними даними жінка набирається 12-20 кг Деякі дівчата з-за сильних хвилювань щодо своєї фігури в період вагітності краще не відмовлятися від різних дієт. У зв’язку з цим виникає питання, для майбутнього малюка це не шкідливо буде?

Однозначної відповіді в цьому питанні немає. Адже якщо щось прибрати з раціону харчування, то дитина не отримає деякі корисні речовини, які йому зараз вкрай необхідні для нормального повноцінного розвитку, а також щоб підготуватися до появи на світло.

Існує інша сторона медалі. Під час вагітності зайві кілограми можуть призвести до розвитку токсикозу, який може вплинути на розвиток плода, збільшити ймовірність ускладнень під час пологової діяльності. Щоб уникнути зайвих кілограмів під час вагітності, необхідно стежити за своїм раціоном харчування — воно повинно бути збалансованим. І тоді не потрібно боятися зайвих кілограмів і малюк буде здоровим. Після пологів через два (іноді три) місяця можна відновити свою фігуру.

Правильно збалансоване харчування передбачає виключення з меню рафінованих страв, а також напоїв і продуктів штучного походження.

Поговоримо докладніше про дієти для вагітних

Під час вагітності необхідно вживати фрукти, овочі, кисломолочні продукти, включаючи молоко (всі продукти натуральні).

В меню обов’язково повинні бути продукти, які сприяють оздоровленню та очищенню всього організму, притому природним шляхом: соки з фруктів і овочів (при бажанні можна розвести водою з розрахунку 1:1); овочі з бадиллям і шкуркою, висівки, фрукти з зернами.

М’ясо краще багато не вживати, чергувати з іншими корисними продуктами, у яких міститься білок. У раціон харчування варто додати м’ясо птиці, молочні продукти, морепродукти, горіхи, гриби, каші.

Радиться обмежити вживання кухонної солі, так як це може стати причиною збільшення рідини в організмі.

Скоротіть час теплової обробки продуктів. Страви краще готувати з допомогою пароварки, а обсмажувати продукти краще з невеликим додаванням масла.

Мікроелементи і вітаміни організмом найкраще засвоюються через їжу. Вітаміни в таблетках для організму є великим навантаженням, особливо в період вагітності, адже організм жінки і так на межі. Деякі вітаміни здатні накопичуватися в організмі, а надлишки, як і нестача вітамінів погано позначається на організмі.

Під час вагітності важливо стежити за свої меню, але і про правильне добовому розподіл прийомів їжі також не варто забувати. Найбільш калорійну їжу краще вживати до обіду, на вечерю найкраще залишати легкі продукти — кисломолочні продукти, низькокалорійний сир, овочеві салати, заправлені оливковою або рослинним маслом.

Ввечері, особливо після 7-8 годин не рекомендується взагалі їсти, адже наш організм готується до сну (разом з дитиною). У тому випадку, якщо з’явилося відчуття голоду можна перекусити горіхами, сушеними фруктами, висівками — ці продукти сприяють швидкому насиченню. Навіть при незначній кількості організм отримає енергетичну насиченість в достатній кількості.

Збільшення маси дитини, як правило, відбувається в останній триместр. Тому в цей період рекомендується вживати білий хліб, яйця, м’ясні страви або м’ясо.

Перед пологами (через 3 тижні) рекомендується виключити з меню продукти тваринного походження, кисломолочні та молочні продукти (з-за великої кількості кальцію). Краще вживати фрукти, овочі та каші.

Якщо дотримуватися такої дієти для вагітних, то до пологів вага плоду досягне 3 кг, а це хороший показник, так як пологи проходять значно легше як для жінки, так і для дитини.

Дотримуватися дієти під час вагітності чи ні, вирішувати вам, але пам’ятайте, що у всьому потрібно знати міру!

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні