Гормони — основа будь-якої дієти

Всі ми прагнемо схуднути стрімко і просто. Але комусь це вдається без зусиль, а хтось повинен витрачати довгі періоди свого життя на дотримання різних дієт, при цьому годинами займаючись в спортзалі, домігшись незначних результатів в зниженні власної ваги.

Якщо худнуть обидва дружина, чоловік і дружина, чоловіки зазвичай жвавіше домагаються бажаного результату, мимоволі розбудовуючи свою половинку. У чому причина цього процесу і які фактори впливають на набір ваги і його скидання?

Головною з обставин надлишкової ваги є гормони, а точніше, збій обмінних процесів речовин в організмі, дисбаланс гормонів. Іншими словами, 1-й усвідомлений ваш крок на шляху до схуднення це відвідування кваліфікованого ендокринолога.

У чому передумови ожиріння? Науці відомо багато причин, що впливають на надмірна вага. Природно, до них відносять і малорухливий спосіб життя, і систематичні переїдання, і стресові емоції, не забуваючи про важливість такого чинника як спадковість, але велике значення надається гормонів тіла беруть участь у процесі метаболізму. Якщо усвідомити механізми роботи цих гормонів, можна значно зменшити можливість розвитку ожиріння у власному організмі.

Більшість людей вважає надмірна вага наслідком отримання більшої кількості поживних речовин і енергії відповідно, під час їжі, у порівнянні з їх втратою, і це правильно. Не рахуючи того, багато хто замислюється, що для позбавлення від зайвого жиру потрібно лише обмежити себе в харчуванні і збільшити свої енергетичні витрати домігшись стрімкого схуднення, — але це правильно лише частково.

Організм — це дбайливий власник, якщо коли-небудь він усвідомив ту кількість їжі, яку можна з’їсти, він запам’ятає це навічно. Якщо ж пізніше кількість їжі буде зменшено, він сприйме це як заклик заповнювати свої запаси, тому що зменшення надходження їжі — це сильний стрес для організму, і сигнал до того, що не за горами важкі часи, власник морить його голодом, а це значить, необхідно робити заначки на темний день.

Він всіляко намагається повернути для себе попередній стан ситості і блаженного спокою в достатку (навіть з надлишком) харчування. Тому ви обмежуєте себе в їжі, а ваша вага стоїть, або навіть зростає.

Цю програмку виробляють гормони, сторожі добробуту кожної клітинки вашого організму, і жирової в тому числі. Гормони починають збільшувати ваше бажання до насичення, в організмі сповільнюється речовинний обмін, відправляючи жири про запас, приводячи організм до початкового його станом незважаючи на всі ваші зусилля.

Роль жіночих гормонів: Постать пані значно відмінна від фігури чоловіка із-за наявності жіночих статевих гормонів та дислокації жирових відкладень за жіночим типом. В основному, стають повними сідниці, ноги, груди, животик. Руки і обличчя в найменшій мірі. Природа замислила це для виношування малюка, вона припасають підшкірний жир, щоб оберігати плід від механічного впливу, як амортизатора, а також для витрачання енергії на процес лактації.

Найважливіше значення жіночі гормони мають в критичні періоди, коли організм заходить в стадію дозрівання, тоді надлишок харчування негайно відкладеться на дамських місцях, завдяки естрогену. Не рахуючи того, організм закріпить таку програмку розподілу відкладень і типу фігури з набором ваги, і протягом усього життя пані, буде намагатися максимально наблизитися до нього.

Максимальний вплив жіночі гормони нададуть у віці від 40 років і більше, особливо якщо ви віддаєте часто перевагу солодкому, смажені і жирного. В цей же час організм готується до клімаксу, і він припасають енергію у вигляді відкладень жиру. Вгодовані дами переносять клімакс легше худорлявих подруг, бо організм намагається прийти до цього стану в даний період часу.

Які ж гормони беруть участь у регулюванні ваги? Одним з основних гормонів, що регулюють наявність жиру в організмі є лептин. Лептин відстежує наявність жиру в клітинах, і, якщо обсяг жиру знижується, малий рівень лептину різко збільшує потребу в їжі, прискорює обмін речовин. Якщо ж обсяг жирів в клітинах стає більше, збільшення концентрації лептину в крові свідчить мозку — «вистачить!».

Лептин — хороший регулятор здорового апетиту у людей, але час від часу наш мозок стає глухим, його сенсори забиваються іншими речовинами, і він не чує сигналу посилається лептином з підвищеним рівнем. В такий момент закладається початкове формування патологічного ожиріння. Ще один важливий гормон бере участь у жировому обміні — інсулін, продукт вироблення підшлункової залози. Інсулін сприяє накопиченню жирку. Цей гормон працює на придушення діяльності ферментів прагнуть розщепити жир, і сприяє переробці зайвого цукру в жир і його відкладення в клітинах. Рівень інсуліну різко підвищується при вживанні солодощів, активується трансформація солодощів в зайві кілограми у вас на боках.

Тиреоїдні гормони (продукуються щитовидною залозою) відіграють величезну роль у процесі обміну жирів будучи активаторами розщеплення жирів. Наслідком дефіциту цих гормонів є хвороба гіпотиреоз — збільшення жирових відкладень, сильна, не рівномірна повнота, хвороба. А при Базедової хвороби або при гіпертиреозі, навпаки, відбувається сильне схуднення. Сприяє процесу схуднення соматотропін — гормон росту, активатор виділення клітинками жирів, а так само їх розщеплення.

Ще одним гормоном впливає на процес спалювання жиру є тестостерон — при його нестачі чоловіки повніють, старіють м’язами і втрачають чоловічу силу.

Їжте в міру і ведіть здоровий спосіб життя, щоб завжди залишатися стрункими і красивими!

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні