Ламкі нігті. Причини і допомогу

Нігті можуть ставати ламкими за цілком буденним причин, але ламкість нігтів також може сигналізувати про серйозні проблеми зі здоров’ям, тому ви повинні з’ясувати, чому ваші нігті стали слабшати, щоб прийняти відповідні заходи.

Руки і нігті людини завжди на виду і ми повинні належним чином піклуватися про них. Здорові доглянуті нігті говорять про охайності людини і здоровому способі життя. Якщо нігті стали горбистими, на них з’явилися плями, і вони стали ламатися і розшаровуватися, значить, тіло посилає нам сигнали про проблеми зі здоров’ям. Тому недостатньо просто покрити нігті лаком, щоб приховати проблеми, ви повинні прийняти необхідні заходи.

Причини ламкості нігтів

  • Ламкість нігтів може виникнути через нестачу вітамінів в організмі, який легко заповнити. Головною причиною того, що нігті стають слабкими, є дефіцит вітамінів Е, А і С.
  • Частий контакт з миючими засобами і хімічними речовинами також має значення. Намагайтеся займатися прибиранням в гумових рукавичках.
  • Ацетон, що міститься в рідинах для зняття лаку, що не найвірніший союзник здорових нігтів.
  • Різка зміна температури негативно відбивається на стані нігтів, саме тому багато людей помічають зміни нігтів і шкіри навколо них у зимовий період.
  • На погіршення стану нігтів також можуть впливати деякі лікарські препарати, наприклад, оральні контрацептиви.

Догляд за нігтями і профілактика ламкості

Від шаруватості і ламкості нігтів можна позбутися двома способами. Один з них — прийом харчових добавок, що компенсують недолік вітамінів і білків, відповідальних за стан нігтьової пластини. Також зверніть увагу на добавки, що містять екстракт хвоща і кропиви. В той же час ви повинні пам’ятати про те, що ніякі добавки не замінять правильного харчування. У вашому раціоні має бути досить кремнію, який в достатній мірі присутня в цельнозерновом хлібі і темному рисі.

Другий спосіб — зовнішній догляд. Самим популярним і найбільш ефективним способом є втирання в нігтьову пластину злегка підігрітого оливкової або касторової олії, процедуру необхідно повторювати 2-3 рази в тиждень. Можна також налити в невелику мисочку лляне масло, капнути кілька крапель лимонного соку і зануривши в мисочку нігті, посидіти так хвилин 10-15. Дана процедура виконується щодня.

Але перш за все, ламкі нігті необхідно коротко підстригти і на деякий час припинити покривати їх лаком, але ви можете покривати їх спеціальними доглядають лаком, щоб вони стали більш міцними і стійкими до механічних пошкоджень.

 

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні