Методика лікувального голодування

Лікувальним голодуванням називається короткострокове і добровільне утримання від будь-якої їжі під обов’язковим контролем лікаря. Такий вид голодування використовується при лікуванні багатьох захворювань: серця і судин, шлунково-кишкового тракту, суглобів та органів дихання. Дозоване лікувальне голодування медиками іменується також «розвантажувально-дієтичною терапією».

Лікувальне голодування ефективно при алергічних хворобах, ожирінні, мігрені, підвищеної нервозності, при моральному виснаженні, недостатності імунітету, нікотинової залежності, хронічних запаленнях. Голодуванням також лікують порушення травлення, ревматизм, артрит, високий вміст жиру в крові, сечової кислоти і холестерину, артеріосклероз, гіпертонію, фіброміалгию, порушення менструального циклу, клімактеричні порушення.

Повне лікувальне голодування

Його ще називають «вологе» лікування голодом. Це голодування без обмеженого прийому води. За цією методикою пацієнти в день приймають не менше 1-1,5 літра чистої води. Під час лікувального голодування забороняється куріння, будь вживання кави і навіть слабоалкогольних напоїв. У перші добу скасовується більшу кількість медикаментозних препаратів. Паралельно проводиться комплекс різних очисних процедур. Важливо вести активний спосіб життя — проводити більшу частину дня на свіжому повітрі. Нічний сон не повинен бути менше 9 годин, спати потрібно в добре провітрюваній кімнаті.

Лікар повинен щодня оглядати пацієнта, вимірювати пульс і тиск. В історію хвороби вписується динаміка стану пацієнта і загальна переносимість такого лікувального голодування. Тривалість курсу лікування залежить від вікових показників, від стану пацієнта, від переносимості вологого голодування. Вважається нормою проходження «кетоацидотического кризу». У більшості пацієнтів він відбувається при повному голодуванні на 7-9-ту добу.

Сухе (абсолютна) лікувальне голодування

Воно передбачає повне виключення і їжі і води. Зазвичай в клінічній практиці застосовується нетривалий одне або трехсуточное сухе лікувальне голодування. Ніяких очисних клізм перед і під час нього не призначаються. Від «вологого» абсолютне голодування відрізняється тим, що тут повністю відсутня питний режим. Це сприяє швидкому і ефективному розщепленню жиру. Трехсуточное сухе лікування голодом ефективності відповідає 9-ти діб вологого лікувального голодування.

У сухому лікуванні голодом крім заборони контактування з будь-якою їжею не дозволяється контактувати з водою. Цей вид голодування забороняє будь-яке попадання води як всередину, так і на будь-які частини тіла. Є часткове сухе голодування, при якому можна тільки раз на день полоскати рот.

Фракційне лікувальне голодування

Ця методика голодування передбачає три повторних циклу (фракції) лікування голодом. Приблизна тривалість всього розвантажувального періоду при цьому — два тижні, а наступного відновного харчування — один місяць. Проміжок між окремими циклами, включаючи цикл відновного харчування, складає 60 днів. Загальний курс лікування — не менше півроку. Цей метод дає відмінний реабилитапионный ефект у пацієнтів з бронхіальною астмою, а також з саркоїдоз легень.

Правильний підхід до лікувального голодування

Одноразове лікування голодуванням не звільнить від усіх «болячок». Дуже рідко зустрічалися такі випадки авторам вищеописаних методик. Людина, відчувши себе краще, буде намагатися періодично повторювати таке ефективне очищення свого організму. З часом він буде все більше вдосконалюватися в методиках лікування голодом. Таке лікування — процес тривалий, іноді навіть — постійний.

У перший раз голодування необхідно пройти тільки під наглядом досвідченого лікаря, що має в цьому виді лікування особистий досвід. Будь-яка з методик лікувального голодування очищає організм, але якщо ж організм занадто зашлакований, то голодування загрожує небезпечними наслідками. Забруднені органи виділення (шкіра, нирки, легені) можуть навіть не впоратися повною мірою з потоком виходять шлаків. Перш ніж розпочати тривалий курс лікування голодом, треба очистити організм. Це забезпечить ліквідацію напруги при роботі імунної системи та ферментативної системи по знищенню нестандартних для організму сполук.

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні