Можна банани на дієті: думку дієтолога

Багато пані, бажають зробити свою фігуру ідеальною, замислюються, а чи можна їсти банани під час дієти? Прислухавшись до думки великої частини дієтологів світу, можна зрозуміти, чому не можна їсти банани на дієті.

Загальна кількість дієт, існуючих на сьогоднішній день, мабуть і не злічити. Однією з найбільш популярних є бананова дієта. Але от біда в тому, що велика частина дієтологів вважає, що шкоди від них більше, ніж користі.

Підшукуючи чергову дієту, часто можна натрапити на так званий спосіб схуднення за допомогою бананів або просто бананову дієту. Найчастіше в рекомендаціях щодо її застосування вказується, що вже через тиждень буде помітний результат. Можна скинути до шести кілограмів ваги. Звичайно, що бажають схуднути, в більшості випадків схиляються саме до цього типу дієти, адже набагато краще і зручніше їсти смачненькі бананчики, ніж змушувати себе варити пісний рис або гречку, наприклад. Але ось на питання чи можна їсти банани під час дієти, дієтологи світу відповідають по-різному, базуючись як на користь, так і шкоду цього фрукта.

Отже, головні переваги цього методу схуднення насамперед полягають у тому, що банани в своєму складі містять величезну кількість корисних речовин. Це досить ситний продукт, збагачений калієм, який надає сприятливий вплив на шкіру людини, а також покращує обмін речовин в організмі. До безперечного плюса бананової дієти можна віднести очищення організму від шлаків і токсинів. І, звичайно ж, їсти банани набагато приємніше, ніж більшу частину інших дієтичних продуктів. Базуючись на всіх цих фактах, відповідь на питання, чи можна банани на дієті, цілком очевидний. Велика частина приступили до цього методу відповість — звичайно можна. При дієті є банани навіть рекомендується.

Однак, не все так гладко, як може здатися, адже недоліків у бананової дієти теж вистачає. По-перше, це дуже бідне різноманітність раціону. По-друге, банани не справляються з покладеною на них функцією насичення організму необхідними вітамінами і мінералами, тому швидше всього додатково доведеться вживати полівітамінні комплекси. По-третє, далеко не кожна людина може вбудувати в свій щоденний раціон банани. І по-четверте, для того щоб дієта була ефективною фрукт повинен пройти відповідний відбір.

І все ж, чому не можна їсти банани на дієті? Справа в тому, що схуднення таким способом може бути не просто не ефективне, а небезпечно для життя. Цю дієту відразу повинні виключити люди, які страждають на цукровий діабет. Якщо в щоденному раціоні харчування будуть присутні одні лише банани, то шкоди для організму буде гарантований, не кажучи вже про те, що цукровий діабет почне стрімко прогресувати. З медичної точки зору, це пояснюється тим, що цей фрукт містить велику кількість цукру. Якщо розглядати варіант дієти на основі бананів, то слід вибирати виключно свіжі і стиглі плоди, їх можна розпізнати за яскраво-жовтою шкірці. Ні в якому разі не можна вживати зелені або, ще куди гірше, червоні банани. Іноді деякі люди хочуть урізноманітнити свій асортимент страв під час дієти і починають смажити фрукт або сушити його. Це робити категорично заборонено, адже так тільки збільшується кількість калорій.

Думки дієтологів на рахунок використання бананової дієти розходяться, але все ж велика частина фахівців схиляється до думки, що розцінювати її як ефективний засіб для схуднення краще не варто. Особливу популярність цей метод одержав у Японії. І багато жителів нашої країни, грунтуючись на цьому факті, намагаються застосувати дієвість схуднення на собі. Але дієтологи попереджають, що ефективність бананової дієти в Японії насамперед пов’язана з тим, що японці в своєму раціоні вживають зовсім не ті банани, які можна купити в нашій країні. Тому банан у них вважається навіть не фруктом, а овочем.

Однак деякі дієтологи все-таки стверджують, що дієта на основі бананів може бути ефективною. Вони вважають, що із-за вмісту в фрукті мідних вуглеводів, процес розщеплення їжі в організмі проходить повільніше, і відчуття ситості зберігається набагато довше.

В цілому розглядати ефективність бананової дієти необхідно індивідуально для кожного організму. Можливо, при схудненні в щоденний раціон навіть необхідно впровадити банани, вся справа лише в їх кількості. Тому перед тим, як застосовувати даний метод схуднення слід проконсультуватися у дієтолога і пройти медичний огляд, щоб переконатися, що схуднення не спровокує розвиток інших хвороб.

Банан, як фрукт для схуднення, можна розцінювати по-різному. Він має як корисні, так і шкідливі властивості. Тому вводити його в щоденний раціон дієти слід дуже обережно, адже думки експертів з цього приводу різняться.

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні