Можна фініки при дієті: користь і шкода продукту

Худнуть люди часто задають питання можна фініки на дієті включати в свій раціон. Представлена стаття розповість, як допомагають фініки при дієті і яку користь вони приносять організму.

Багато продуктів, які купують сьогодні популярність, не завжди виявляються корисними. Тому, плануючи придбати якийсь продукт, спочатку люди продумують, чи принесе він користь, або ж навпаки тільки нашкодить організму.

Кожен погодиться з тим, що найбільш корисними продуктами є свіжі ягоди, фрукти і овочі. Всі вони володіють тими корисними вітамінами і речовинами, в яких постійно потребує організм людини. Тому багато лікарі і дієтологи настійно радять своїм пацієнтам додавати в раціон якомога більше свіжих продуктів. Одним з таких корисних фруктів є фініки. Ростуть вони на великих пальмах. Аравія, Єгипет, Ізраїль і Африка є лідерами з вирощування та продажу декількох видів фініків. До складу цього фрукта входить багато корисних вітамінів, тому деякі кажуть, що це плід, який поєднує в собі таблицю Менделєєва.

Так як цей фрукт містить багато калорій, то постійно ведуться розмови про те, чи можна їсти фініки при дієті. Досліджуючи це питання, багато дієтологи прийшли до однієї думки, при дієті фініки є можна і навіть потрібно. Свої висновки та рішення вони пояснили дуже простим способом. Бажаючи схуднути, кожна людина повинна ретельно контролювати, скільки калорій надходить в організм, і скільки при цьому людина витрачає енергії. Якщо надходять щодня калорії перевищують витрачену енергію, то це буде призводити до підвищення ваги, і ніякі дієти і голодування не дадуть бажаного результату. І навпаки, якщо протягом дня людина витрачає дуже багато енергії і при цьому правильно харчується, то кількість уживаних калорій можна збільшити і це не принесе шкоди. Головне, що потрібно при дотриманні дієти, це контролювати кількість з’їдених фініків, щоб калорії не перевищували норму. Також, фініки багаті клітковиною, яка допомагає працювати травній системі. А що перебуває в них вітаміни здатні зміцнити нервову, серцеву та імунну системи, зір і знижують ризик новоутворень в організмі. Багато дієтологи кажуть, що фініки можна їсти при дієті замість солодощів і випічки, так як за смаковими якостями вони нагадують багатьом кондитерські вироби. Найчастіше це саме те, чого найбільше хочеться жінкам, охочим схуднути. І крім цього, фініки здатні швидко надати відчуття насиченості, що дозволяє як можна легше і довше переносити час дієти.

Також, фініки здатні добре очищати кишечник і весь організм від шкідливих накопичень. А це відіграє велику роль при бажанні схуднути, так як часто непотрібні жирові відкладення, це результат неправильного обміну речовин та неповноцінної роботи внутрішніх органів. Тому питання, чи можна фініки на дієті, часто не вимагає довгих роздумів. Існують навіть окремі фінікові дієти, при дотриманні яких людина протягом кількох днів харчується тільки фруктами. А деякі вчені стверджують, що людина здатна прожити тривале кількість днів без їжі, без жодної шкоди організму, якщо він щодня буде вживати фініки. Користь і шкода при дієті, в якій присутні фініки, не завжди передбачувані, тому перед тим, як сісти на таку дієту, варто уважно ознайомитися і з негативними сторонами прийому фініків. Їх небагато, але вони дуже суттєві.

Але, як і у будь-якого продукту харчування, у фініків також існують деякі протипоказання. Їх не можна вживати надмірно багато, так як в них міститься цукор здатний викликати цукровий діабет другого типу. Вживаються також фініки можуть завдати шкоди тим, хто вже страждає на цукровий діабет. Так як більшість вуглеводів містять натуральні цукру — глюкозу і фруктозу. Тому людина дотримується дієти при цукровому діабеті повинен пам’ятати, що цей фрукт він може вживати зовсім в маленьких кількостях і не щодня. Крім цього, обережно вживати фініки потрібно і при порушеннях травлення — гастритах, коліті, ентериті і т. д. Так як їх шкірка і грубі волокна, людям з такими харчовими захворюваннями, перед тим як їх вживати, варто очистити фініки від шкірки, яка може дратувати стінки шлунка. Але повністю виключати фініки зі свого раціону, навіть людям з такими захворюваннями не рекомендується, так як цей фрукт дуже корисний. Також люди, які щодня вживають занадто багато фініків, можуть відчувати сильні головні болі.

Так як у цього фрукта є і позитивна і негативна сторона, то важливо пам’ятати, що максимальна кількість, вживане їх за один день, не повинна перевищувати 15 штук. Це кількість допоможе зберегти врівноваженість і при дотриманні дієти. Їх необхідно вживати окремо від інших продуктів харчування і бажано, за дві години до нічного відпочинку.

Отже, більшість дієтологів не тільки схвалюють, але і радять при дотриманні дієт вживати фініки. Єдина вимога — це суворе дотримання кількості вживаного фрукта.

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні