Правильне харчування до і після кардіотренування для схуднення

Успіх обраної програми зниження ваги часом залежить від таких моментів, як харчування до і після кардіотренування для схуднення. Є чимало тонкощів, які важливо враховувати, організовуючи для себе харчування при кардиотренировках.

Безліч людей заради схуднення не тільки прагне скласти збалансований низькокалорійний раціон, але і готові до фізичних навантажень. Саме такий підхід дозволяє скинути енну кількість кілограмів шляхом спалювання жиру.

Чимале число жителів землі приваблюють кардіотренування (тобто такі, які благотворні для серцево-судинної системи) . Хоча результати після них приходять набагато пізніше, ніж, приміром, після силових вправ, однак і навіть не дуже «спортивним» людям перші більше підходять, оскільки передбачають цілком щадний режим занять.

Між тим, деколи навіть при достатній регулярності таких тренувань — і низькокалорійної дієти — схуднення чомусь не настає. Людина вирішує було, що його програма схуднення бездейственна в принципі, і може або зовсім закинути спроби знайти струнку фігуру, або шукати більш легких шляхів — наприклад, у вигляді всіляких «диво-таблеток» (вживання яких, як показали багато нещодавні скандали навколо деяких з них, вельми загрожує проблемами зі здоров’ям і навіть для життя) .

Однак людині слід було б не вдаватися до смутку, а спрямувати думки в більш продуктивне русло. Приміром, спробувати переосмислити, що, можливо, були допущені недоліки в організації занять. Адже має значення не тільки те, наскільки регулярними та інтенсивними вони є, але й, зокрема, харчування до і після кардіотренування для схуднення.

Як пояснюють дієтологи і медики, в цьому плані існує негласне правило: з їжею повинне приходити калорій менше, ніж людина звик до цього споживати, але трохи більше того мінімуму, що необхідний організму для нормального функціонування. Інакше ніякого зниження ваги не вийде: тіло просто включить один з власних захисних механізмів — почне знижувати швидкість метаболізму.

До того ж, харчування при кардиотренировках дозволить мати досить енергії для дуже інтенсивних занять. Однак робити це слід грамотно, щоб жир справді почав «згоряти». Тут певну роль відіграє те, за який час до тренувань припинити поїдання їжі. На цей рахунок у фахівців існують дещо різні думки, але вони всі сходяться в одному: категорично не слід намічати обід/полудень/на вечерю час менш ніж за півтора-дві години до тренувань.

До речі, в цьому плані є конкретні норми щодо різних груп речовин. Білки і ліпіди дозволяється в останній раз їсти за два-три, а вуглеводи — не менш ніж за півтори години до занять. При цьому слід розуміти: натщесерце знищити зайвий жир не вийде. Медики заявляють, що в даному аспекті організм подібний автомобілю: заради того, щоб «завести» його (запустити метаболічні процеси, в тому числі в плані розщеплення клітин з жирового «депо» і їх утилізації) , потрібно трохи «палива»-їжі.

Тому навіть перед ранніми ранковими фізичними навантаженнями — мінімум за тридцять-сорок хвилин до них — важливо вжити вуглеводну їжу: бутерброд з цільнозернового хліба з сиром, йогурт, банан, мюслі, в тому числі у вигляді батончика (тут варто уваги спеціальне спортивне харчування) при кардиотренировках.

До речі, вирушаючи на них, треба прихопити півторалітрову пляшку води, для поповнення її запасів в тілі, — вже дуже багато рідини витрачається при інтенсивних навантаженнях.

Після тренування слід в першу чергу заповнити розтрачений резерв запасного вуглеводу глікогену. Без цього знизяться не тільки обмінні процеси, але й витривалість. Здійснити подібне допоможе сік з фруктів, смузі, мілкшейк, або будь-який фрукт — причому протягом п’ятнадцяти хвилин після закінчення занять. Також не більш ніж через дві години після них потрібно з’їсти що-то білкове: шматочок нежирного м’яса або риби, сир або протеїновий коктейль.

Це лише основні моменти, бо нюансів у такому процесі досить багато. Підказки у цьому плані може зробити медик, дієтолог або досвідчений тренер. Дотримання рекомендацій застереже від помилок і допоможе реально схуднути.

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні