Харчування при анорексії

Анорексія є хворобою, якою, в основному, хворіють дівчатка внаслідок неправильного харчової поведінки. Бувають різні види анорексії. Якщо вчасно не почати лікувати, то це може призвести до летального результату. Але як лікуватися? Як почати знову правильно харчуватися, якщо організм просто-напросто «розучився» перетравлювати їжу?

Смертельна дієта stop анорексія

Хвороба, основним синдромом якої стає відсутність апетиту, прогресує з неймовірною швидкістю. Все частіше в газетах, на телебаченні і в звичайному житті можна побачити виснажених дівчат. Найнеймовірніше, що самі собі вони не здаються такими. Схильні до цієї хвороби дівчата вважають, що вони далекі від ідеалу стрункості, і їм потрібно продовжувати худнути. Тільки коли вони визнають, що хворіють на анорексію, і знають, що з цього треба вибиратися, часто стає занадто пізно, і вони не можуть просто почати нормально їсти. Їх травна система, по суті, відмирає через непотрібність. Щоб вилікуватися, потрібна не тільки психологічна мотивація, але і правильне харчування при анорексії, щоб відновити втрачені функції шлунка і кишечника.

Голод і анорексія

Ці два поняття йдуть поруч протягом усієї хвороби. Деякі кажуть, що люди, хворі анорексією, просто перестають відчувати голод. Їх метаболізм настільки сповільнилося, що організм вже не дає сигналів про нестачу харчування. Інші стверджують, що анорексики відчувають голод, але не тільки не збираються його пригнічувати, але і просто насолоджуються їм. Так чи інакше, людина, хвора, не прагне вгамувати голод прийомом їжі. Ця хвороба не в тілі, вона — в голові. Вони відчувають, що вони товсті, скільки б вони не важили, вони часто втомлюються, у таких людей знижується імунітет і з’являється великий букет захворювань. Найстрашніше, що хворий не визнає своєї недуги. Він вважає, що він просто на дієті і завжди може зупинити своє схуднення. Але це не так. Якщо людина захоче нормально харчуватися, то його травна система не зможе приймати їжу і буде виштовхувати її назад. Тут і починається весь жах від усвідомлення біди.

Дієта при анорексії

Якщо стадія захворювання занадто пізня для самостійного лікування, то потрібно неодмінно йти до лікаря. В таких випадках людину не врятувати без медикаментозного втручання. Ну, а якщо ви помітили початкову стадію анорексії у свого близької людини — важливо, щоб він усвідомив проблему і почав шлях лікування і відновлення. Анорексикам, які не дійшли до пізньої стадії захворювання, може допомогти спеціальна дієта, яка поверне організм хворого до здорової функціональності. Вона полягає в регулярному (навіть частому) прийомі їжі. Ця їжа повинна бути легкозасвоюваною і спочатку навіть рідкої. Дотримуючись правильне харчування при анорексії, нормальну вагу тіла (як і здоров’я) почне повертатися.

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні