Аменорея і вагітність. Що потрібно знати?

Коли дівчата до 16 років ще жодного разу не було місячних — це називається первинною аменореєю. Звичайно, кожен організм розвивається по-своєму, але все-таки таке запізнювання приходу місячних — це відхилення від норми, слід проконсультуватися у гінеколога-ендокринолога.

До речі, в наш час, коли статевим життям дівчата починають жити досить рано, вони по наївності вважають, що якщо менструації ще не почалися, оберігатися немає потреби. Між тим, перша ж дозріла в організмі яйцеклітина може бути запліднена, про це потрібно пам’ятати — і вживати заходів обережності. До речі, сучасні протизаплідні таблетки часто стимулюють виникнення нормального, регулярного менструального циклу.

Вторинною аменореєю називається стан, коли у жінки раптом припиняються місячні на термін 6 місяців і більше. Якщо лікар оглянув жінку і підтвердив, що вона не вагітна — має місце порушення функціонування яєчників, не виробляють належну кількість гормонів.

Але аменорея може бути викликана не тільки фізіологічними, але і чисто психологічними причинами. Відомо, що часто гормональні збої наступають у жінок, які дуже хочуть завагітніти і постійно про це думають. Відомі історичні факти, як несправжня вагітність англійської королеви Марії, яка протягом десяти (!) місяців була впевнена, що носить дитину, і лише потім лікарі з’ясували, що вона не вагітна, як аменорея у вдови Олександра Сергійовича Пушкіна, полагавшей, що вона виношує дитину, зачату незадовго до загибелі поета, і лише через півроку виявила, що це не так.

Аменорея і вагітність не завжди протистоять один одному. При вагітності іноді продовжують приходити місячні, а жінка, в якої довго не було менструацій, цілком може завагітніти. Нормальна аменорея у годуючої матері, але знову-таки аменорея і вагітність не завжди перебувають у взаємозв’язку, і обстежитися у гінеколога, щоб знати, чи не настала в період лактації нова вагітність, теж потрібно.

Як правило, за допомогою грамотного медикаментозного лікування та за відсутності явних фізичних дефектів аменорею вдається подолати і налагодити нормальний місячний цикл. Часто саме після першої вагітності і пологів, в результаті фізіологічних змін в організмі, аменорея зникає без усякого лікування.

Але, звичайно ж, якщо аменорея має місце, необхідно проконсультуватися у гінеколога-ендокринолога та розробити схему лікування, щоб це не завадило настанню вагітності.

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні