Асцит. Симптоми і последстия захворювання.

Присутність в черевній порожнині людини більш ніж одного літра рідини знаменує собою перший ознака виникнення і розвитку асциту. Як правило, незначний вміст зайвої рідини в животі, що не перевищує двох літрів, протікає безсимптомно.

Перевищення зазначеного об’єму рідини супроводжується поступовим збільшенням живота до невластивих йому величезних розмірів, при цьому починають давати про себе знати і симптоми захворювання

Симптоми асциту

При діагнозі асцит, симптоми можуть бути різними. Серед безлічі проявів асциту основними є наступні ознаки захворювання:

  • Відчуття дискомфорту і розтягування порожнини живота. В стоячому положенні живіт хворого звисає, нагадуючи форму «фартуха», а в положенні лежачи — розповзається, викликаючи асоціації з животом жаби.
  • Поява нудоти, печії і втрата апетиту. Крім того, може виникати відчуття болю в боці.
  • Поява розширених вен. Зважаючи на те, що при захворюванні спостерігається у венозній системі підвищення тиску, то розширена мережа вен, розташованих навколо пупка стає чітко видимою. Візуально це нагадує промені, що відходять від пупка і утворюють фігуру сітчастої павутини.
  • Розлад дихання. При істотному збільшенні тиску, тобто при великому скупченням рідини в черевній порожнині, дихальна діафрагма вдавлюється в грудну порожнину, що й породжує проблеми з вільним вдихом і видихом повітря.

    Недостатнє дихання може виражатися у зміні кольору шкіри, задишки, тахікардії.

  • Кровотечі в органах. Даний вираз асциту може виникати як наслідок високого тиску. Проявляється воно наступним чином: кров, позбавлена можливості потрапити до серця в повному обсязі починає безпосередньо рухатися до шлунку, прямої кишки, стравоходу і інших.

Якщо у хворого тяжка форма асциту, і обсяг скупчилася в його черевній порожнині рідини становить понад 15 літрів, то з’являються додаткові симптоми. Так, стає практично неможливо пересуватися самостійно, під час сну збої в диханні змушують лежати виключно на боці. З’являються пупкова та пахвинна грижі, розвивається на ногах, варикозне розширення вен.

Корисна порада! того, щоб уникнути тяжкі наслідки асциту, необхідно бути уважним до свого організму і намагатися розпізнати захворювання якомога раніше та невідкладно звернутися до фахівця для обстеження та призначення курсу лікування недуги.

Чому виникає асцит, як від нього позбутися?

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні