Біль у тазостегновому суглобі. Причини і симптоми.

Якщо з’являється біль в тазостегновому суглобі, причини цього явища можуть бути досить різноманітними. Іноді визначити фактор, що викликав больові відчуття, буває складно навіть досвідченому лікарю. У ряді випадків потрібне детальне обстеження. Виділяють причини травматичного і нетравматического характеру.

Травми

Вони можуть спричинити тяжкі ускладнення, які призводять до дегенеративних змін і порушення функції суглоба. Тому, якщо біль не вщухає тиждень після удару або падіння, необхідно звернутися до лікаря.

Корисна порада!Біль може бути викликана не тільки пошкодженням самого суглоба, кісток стегна і тазу, але і сухожиль, м’язів, тазових органів. Наслідки травми можуть бути дуже серйозними, якщо вчасно не почати лікування.

Перелом шийки стегна — це патологія, яка стає причиною інвалідності людей похилого віку. Біль зазвичай нерізко, але відбувається її посилення при спробі повернути ногу. Інший симптом — вкорочення ноги на кілька сантиметрів. Великий відсоток пацієнтів після цієї травми вже ніколи не можуть встати на ноги.

Причини болю в ТДС нетравматического характеру

Системні захворювання, наприклад, червоний вовчак, ревматизм, псоріаз, хвороба Бехтерева, подагра, захворювання крові і кишечника можуть призвести до запалення в порожнині суглоба. Лікувати в цьому випадку слід саме те захворювання, яке призвело до запалення.

Патологія суглоба

  • Якщо поступово розвивається біль у кульшовому суглобі, причини слід шукати в механічному зношуванні суглобових поверхонь. Коксартроз є, мабуть, найбільш частою патологією серед інших захворювань суглоба. Хвороба розвивається в результаті порушення кровопостачання та розвитку дистрофічних змін.

    Характеризується поступовим наростанням симптомів, болі з’являються лише при 2-3 ступеня захворювання, частіше вранці або після надмірних фізичних зусиль. В нічний час і в спокої вони пропадають. Іншими симптомами артрозу є хрускіт в суглобі і обмеження рухливості. У важких випадках пацієнт не може пересуватися без милиць.

  • Артрит. Біль при захворюванні найчастіше різка, супроводжується набряком тканин і почервонінням області суглоба, місцевим підвищенням температури. Пацієнт відзначає больові відчуття також в паху і в області стегон.

    Відмінною особливістю болю при артриті є її посилення в нічний час. При русі, а на відміну від артрозу, больові відчуття зменшуються.

  • Запальні захворювання зв’язок, сухожиль, м’язів, це різні бурсити, тендиніти.

Неврологічна патологія

При деяких захворюваннях з’являється защемлення нерва в самому суглобі. Дана патологія може зустрічатися при остеохондрозі, міжхребцевих грижах, невралгії латерального нерва, невриті сідничного нерва. Деякі причини пов’язані між собою.

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні