Болі на ранніх термінах вагітності

Вагітність — прекрасна пора для жінки. Але іноді вона супроводжується неприємними моментами — болями. Протягом всієї вагітності жінка стикається з болями різного характеру. Здебільшого боятися цих відчуттів не варто, особливо на ранніх термінах, оскільки пов’язані вона, як правило, з змінами, що відбуваються в організмі і є нормою.

Перші больові відчуття під час вагітності пов’язані з імплантацією яйцеклітини в слизову оболонку матки. Такі болі, ниючі, поколює, не інтенсивні, можуть супроводжуватися невеликими кров’янистими виділеннями. Виникають в перші півтора тижні після овуляції і проходять самостійно. Такі болі сигналізують про зачаття ще до того, як буде можливо діагностувати вагітність на УЗД.

«Правильні» болі

«Корисними» можна назвати несильні болі на ранніх термінах вагітності внизу живота в області одного з яєчників. Пов’язані такі відчуття з зростанням кісти жовтого тіла яєчника, яка відповідає за вироблення гормону вагітності — прогестерону. Чим більше прогестерону виробляється, тим легше протікає вагітність. Необхідний для більшої еластичності матки, прогестерон впливає на хребетні диски, що при зсуві центру ваги завдає жінці дискомфорт, у вигляді болів у попереку. Вони можуть з’являтися час від часу або спостерігатися на протязі всієї вагітності, посилюючись при втомі від фізичних навантажень.

Болем, підвищеною чутливістю і набуханням характеризуються зміни молочних залоз під час вагітності. Особлива біль відчувається в перші три місяці, але відчуття можуть повернутися і в самому кінці вагітності. Наростання залозистої тканини відбувається в результаті гормональних змін, з метою підготовки грудей до лактації.

До ранніх ознак вагітності належать часті головні болі, викликані зміною гормонального фону і підвищенням венозного тиску. Це не може не позначитися на нервовій системі і викликає мігрені у майбутньої матері, хоча плоду шкоди не завдає. Однак якщо болі викликані змінами артеріального тиску, то це може сигналізувати про небезпеку для жінки і плоду.

Небезпечні болю

На ранніх термінах вагітності сильні болі може викликати позаматкова вагітність. Вони віддають в крижі або пряму кишку, супроводжуються кров’яними виділеннями. При такій вагітності яйцеклітина приєднується не до слизової матки, а залишається в матковій трубі, продовжуючи там свій ріст, і, як наслідок, розриває її. Трубу можна зберегти, лише якщо вчасно звернутися до лікаря.

Неприємності можуть бути пов’язані з дефіцитом прогестерону. Коли яйцеклітина не може прикріпитися, з’являються тягнучі болі. І якщо не почати приймати штучний прогестерон, є велика ймовірність мимовільного переривання вагітності, тобто викидня. Мимовільний аборт супроводжується різкими, сильними болями внизу живота і в попереку, кровотечею. При відсутності лікування болю стають переймоподібними. Зберегти вагітність можливо, якщо звернутися до лікаря спочатку процесу.

Найчастіше болі у жінок на ранніх термінах можуть бути викликані причинами, що не належать до самої вагітності. Це може бути викликано загостренням хронічними захворюваннями, апендицитом і т. д. Причиною того ослаблений імунітет і зміни гормонального фону. Супроводжуються сторонні болю нападами нудоти, блювоти і підвищенням температури.

Більшість захворювань при вагітності потрібно лікувати в стаціонарі, під постійним наглядом лікаря. Звичайно, не варто переживати при легких больових відчуттях. Але потрібно пам’ятати, що зараз ви відповідаєте не тільки за себе, але і за зароджується життя маленького чоловічка — легковажність може вам обом дуже дорого обійтися.

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні