Болить низ живота, як при місячних. Що робити?

Що робити, коли болить низ живота, як при місячних? Тягучий біль найчастіше служить провісником менструації. Однак у деяких випадках, коли цикл ще не завершений, джерело болю може бути зовсім інший.

Найшкідливіша причина неприємних відчуттів — овуляція. Зазвичай цей процес нічим себе не видає, але у деяких жінок момент виходу яйцеклітини з фолікула може супроводжуватися болем. Спочатку вона локалізується в лівій або правій частині тазу, а потім поширюється по всьому низу живота.

Також не повинна викликати тривоги біль, зумовлена вагітністю. Спазми при виношуванні дитини викликані активною перебудовою жіночого організму, зокрема, розтягуванням маткових м’язів. До того ж, якщо до вагітності жінку турбували менструальні болі, то в дні передбачуваних місячних вони можуть нагадати про себе. Звернутися до лікаря варто, якщо болі тривалі та інтенсивні. Фахівець повинен виключити загрозу викидня, позаматкову вагітність і інші патології.

Тягне біль внизу живота може бути одним з ознак гінекологічних захворювань. У цьому випадку, поряд зі спазмами, з’являються наступні симптоми:

— рясні виділення з піхви (у тому числі гнійні і кров’янисті);

— проблеми з сечовипусканням;

— збій в менструальному циклі;

— болючість слизової при статевому акті;

— підвищена температура.

Всі ці ознаки свідчать про виникнення запального процесу. Запалення може бути викликано безліччю причин від банального нехтування особистою гігієною до інфекційних захворювань. Найбільш вірогідний цей процес в яєчниках, придатках і маткових трубах. Подібні ураження репродуктивних органів, виникнувши одного разу, легко перетікають в хронічну форму. Небезпечним наслідком запалення є спайки в маткових трубах або яєчниках. У першому випадку виникає непрохідність маткових труб, у другому — неможливість виходу яйцеклітини з яєчників. Поява великої кількості спайок нерідко призводить до безпліддя.

Ще дві патології, що супроводжуються тягнуть болями, — міома матки і кіста яєчника. При своєчасній діагностиці ці утворення успішно усуваються хірургічним шляхом або іншими методами.

Як видно, причини болю можуть бути найсерйознішими. Тому, коли болить низ живота, як при місячних, не варто чекати, що незабаром все мине. Самолікування без правильного діагнозу — теж не найкращий вихід. Тільки кваліфікований фахівець зможе визначити причину поганого самопочуття і призначити адекватне лікування.

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні