Чи можна їсти кавун при панкреатиті?

Досить багато людей, у яких є запалення підшлункової залози, цікавить один і той же питання, чи можна їсти кавун при панкреатиті.

Всім відомо, що в даному продукті повністю відсутні жири і велику кількість білків, які в жодному разі не можна вживати людям, що страждають цією хворобою. Однак варто зазначити, що м’якоть кавуна містить у собі досить велику кількість складних і простих вуглеводів, при вживанні яких може помітно погіршати стан панкреатичної секреції.

Крім того, у цієї смачної і солодкої ягоді міститься багато речовин, що стимулюють виділення жовчі, а це може безпосередньо посприяти тому, що у людини розів’ється хронічне або гостре запалення підшлункової залози.

У зв’язку з цим фактом, кавун при панкреатиті бажано не вживати надто у великих кількостях. Однак це стосується тільки тих хворих, у яких є хронічне запалення, адже якщо дана хвороба протікає в гострій формі, то навіть маленький шматочок м’якоті кавуна може спровокувати у людини різке погіршення стану. У такій ситуації хворому може знадобитися протизапальна і спазмолитическая терапія, яка позбавить його від нестерпного болю.

Саме тому при перебігу гострого панкреатиту людині забороняється вживати сирі ягоди, овочі і фрукти, в тому числі і кавун. Як правило, в такі дні хворому прописують постільний режим, дієтичне харчування, куди входять тільки страви, які пройшли термічну обробку парою або варінням.

Що стосується хронічного панкреатиту, то цю ягоду все ж можна вживати в незначних кількостях. Однак починати їсти кавун слід з обмеженою порцією м’якоті, яку необхідно повністю очистити від насіння, так як вони можуть стимулювати виділення жовчі і дратувати слизову оболонку органів травлення.

Варто також відзначити, що категорично забороняється вживати цю ягоду ранніх сортів. Адже абсолютно всім відомо, що скоростиглі кавуни практично завжди містять в собі велику кількість шкідливих ве6ществ і нітратних добрив, які можуть викликати в людини харчове отруєння.

Крім того, хворим на панкреатит (хронічної або гострої форми) забороняється вживати представлену ягоду в консервованому вигляді. Адже в цьому випадку крім самого кавуна, на організм людини буде згубно впливати і використовувані консерванти (сіль, перець, оцет, цукор тощо).

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні