Чи можна при цукровому діабеті є мед і в якій кількості?

Всім відомо, що при цукровому діабеті не можна вживати в їжу цукор і продукти, які його містять. Але багато хто вважають, що мед — натуральний продукт, який не містить цукор, і він може служити відмінною альтернативою цукру. Чи можна при цукровому діабеті є мед? Це дуже важливе питання, яким задаються люди з діагнозом «цукровий діабет».

Що таке мед? Це натуральний продукт, що складається на 80% з фруктози, глюкози і сахарози. А, як відомо, діабетикам ці продукти протипоказані. До складу меду входять мінерали, вітаміни В і С, а також вода — і це робить його корисним для людини. Але вуглеводи з меду в організмі людини перетворюються в жири і глюкозу, тому він підвищує цукор в крові так само, як і інші солодощі. Тому цей продукт при діабеті слід виключити.

Ще один момент — багато продавців меду, намагаючись отримати більшу вигоду, розбавляють в натуральний мед цукровий сироп або ж підгодовують бджіл цукром, а покупці не завжди перевіряють мед на вміст цукру. Для діабетиків це — подвійна небезпека! До того ж такий мед практично не містить корисних речовин, а є просто солодким продуктом, і крім шкоди людині з діабетом нічого не принесе.

Як відомо, при цукровому діабеті слід боротися із зайвою вагою, тому слід уникати калорійних продуктів. А мед — дуже калорійний продукт. В одній столовій ложці меду міститься близько 60 кілокалорій, а в 100 г — 304.

Як бачимо, мед є продуктом, забороненим у харчуванні людей, які страждають на цукровий діабет. Але люди, які люблять цей натуральний продукт бджільництва, часто не можуть встояти від спокуси з’їсти пару ложечок меду. Чи небезпечно це? По питанню: чи можна при цукровому діабеті є мед краще проконсультуватися з лікарем.

Як високоцінний поживний продукт, мед, звичайно ж, краще інших штучних підсолоджувачів, але вживати його потрібно тільки з дозволу лікаря, інакше можна порушити цукровий баланс в організмі і довести себе до коми — смертельно небезпечного стану.

Деякі лікарі абсолютно категоричні в цьому питанні, і не дозволяють своїм пацієнтам при діабеті вживати мед. Але більшість ендокринологів вважає, що при нормальній переносимості цього продукту вранці або в першій половині дня діабетикам можна їсти 1-2 ложечки меду, але не більше, адже ці корисним продуктом можна собі нашкодити.

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні