Чи небезпечна молочниця при вагітності?

Кандидоз (кандидоз) або молочниця одна з найпоширеніших статевих інфекцій. На відміну від венеричних захворювань молочниця не представляє особливої загрози здоров’ю жінки, але це зовсім не означає, що ставитися до неї можна легковажно. Особливо тоді, коли виникає питання, чи небезпечна молочниця при вагітності, адже в цей «захоплюючий» період жінка несе відповідальність не тільки за своє здоров’я, але і за здоров’я майбутньої дитини.

Чому молочниця так «любить» стан вагітності? Все просто — піхвова середовище у вагітної жінки стає більш кислою, імунітет трохи послаблюється, гормональний фон змінюється. А це для грибка Candida самі що ні на є сприятливі чинники для активного розмноження. У чому полягає небезпека розвитку цього неприємного недуги в такий відповідальний період?

Увага — молочниця!

В першу чергу кандидамікоз відбивається на стані слизових оболонок внутрішніх статевих органів жінки. На тканинах піхви утворюються численні микроэрозии, які поступово поширюються все глибше і глибше. Це призводить до утворення на слизових спайок, які порушують нормальну еластичність тканин. Небезпека в даному випадку полягає в тому, що спайки сполучних тканин «заважають» матці розтягуватися. Тобто існує реальна загроза виникнення хворобливих відчуттів для жінки і висока ймовірність викидня.

Але набагато неприємніше, ніж небезпека для здоров’я майбутньої матері, є небезпека для здоров’я ще не народженої дитини, яку несе за собою молочниця при вагітності. Що відбувається? Імунна система плоду ще тільки розвивається, отже, грибок практично безперешкодно може вразити основні органи і системи дитини. Якщо «небажане вторгнення станеться, не виключено найстрашніший результат — завмирання плоду, тобто смерть дитини.

Але і це ще не всі небезпеки існування молочниці під час вагітності! Під час пологів, проходячи родові канали, дитина як губка вбирає в себе мікрофлору статевих шляхів матері. І якщо на них присутня інфекція, у перші ж дні життя це позначитися на стані слизових немовляти — ясна, язик, піднебіння тут же покриються характерним білястим нальотом і ранками, які будуть ускладнювати процес годування.

Виходячи з вищесказаного можна зробити єдино правильний висновок: при найменшій підозрі на молочницю вагітна жінка повинна негайно повідомити про це свого гінеколога і тут же почати лікування, призначене лікарем. За якими ж ознаками можна дізнатися кандидамікоз?

Симптоми молочниці. Методи лікування

Симптоми захворювання виражені досить яскраво. Це — свербіж статевих органів, печіння, несильні болі при сечовипусканні і статевому акті. Невід’ємна ознака молочниці — білі творожистие виділення з характерним кислим запахом.

Крім зовнішніх симптомів спостерігаються такі прояви хвороби: почервоніння слизових оболонок вульви, сильна гіперемія, підвищена чутливість тканин піхви, специфічний білий наліт на внутрішніх поверхнях статевих органів жінки.

На початковій стадії ці симптоми не доставляють особливого занепокоєння, але не звертати на них уваги ні в якому разі не можна! Ще раз повторимося — як тільки ви помітите щось недобре, одразу звертайтеся до лікаря! Причому лікувати молочницю потрібно буде не тільки самої вагітної, але і її чоловікові, щоб уникнути ризику повторного зараження.

Для лікування захворювання молочниця, при вагітності небезпека якої очевидна, лікар призначить пацієнтці місцеву та загальну терапію. При цьому звичайні протигрибкові препарати з курсу будуть виключені з-за високої токсичності, яка може нашкодити дитині. В даному випадку допустимими засобами стають такі ліки, як ністатин і пімафуцин. Самостійно вибирати та застосовувати інші, загальноприйняті у лікуванні грибкових інфекцій препарати не рекомендується.

Крім основного лікування боротися з молочницею можна засобами народної медицини. Однак застосування будь-яких лікарських складів у даному випадку необхідно попередньо обговорити з лікарем. Не забувайте, що вагітність — не найкращий час для ризикованих експериментів!

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні