Чи є ліки від алергії нового покоління?

На сьогоднішній день фармацевтична промисловість випускає антигістамінні препарати трьох поколінь, найбільш ефективними і безпечними з яких є цетиризин (зіртек) і фексофинадин (телфаст), що відносяться до третього покоління лікарських засобів, призначених для запобігання і купірування алергічних реакцій. Дана група лікарських засобів є активними метаболітами препаратів другого покоління і при цьому не володіє більшістю властивих попереднім антигістамінних засобів побічних ефектів.

Основною відмінною рисою останніх антигістамінних препаратів є їх нездатність впливати на електричну активність серця, зокрема — впливати на інтервал QT. Кардіотропну дію зиртека і телфаста відсутня навіть при тривалому застосуванні у високих дозах.

Ліки від алергії нового покоління не володіють вираженою седативною дією, що дозволяє використовувати їх при керуванні автомобілем, роботі на верстатах та іншої діяльності, що потребує підвищеної уваги та швидкості м’язових реакцій. Попередні покоління антигістамінних вимагали відмови від високоактивного способу життя на період лікування.
Препарати не метаболізуються в організмі і виводяться нирками в незмінному вигляді. Крім цього, вони відрізняються високою фармакологічної сумісності, дозволяючи виробляти протиалергічну лікування на фоні прийому інших лікарських засобів. Дана властивість особливо цінується людьми, які приймають ліки постійно, для лікування і профілактики деяких соматичних і психічних захворювань. Також важливою відмінною рисою третього покоління антигістамінних є їх незмінна фармакокінетика, що робить їх можливими до застосування без корекції дози у хворих, що мають хронічні захворювання гепатобіліарної та сечовидільної систем.

Цетиризин, як втім, і телфаст, прекрасно проникають в шкіру, що робить їх особливо ефективними при лікуванні шкірних алергічних реакцій (кропив’янка, хронічна ідіопатична кропив’янка), алергічного риніту, а також мають протинабрякову, протизапальну та протисвербіжну дію.

Використовуючи препарати від алергії, важливо пам’ятати, що тривале їх застосування саме по собі може стати причиною алергії. Тому, при необхідності прийому антигістамінних більше одного тижня, рекомендується замінити препарат на інший, аналогічний або належить до іншого покоління.

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні