Чим небезпечна синусова тахікардія у дітей?

Часто зустрічається синусова тахікардія у дітей — це захворювання, що проявляється у вигляді прискореного серцебиття на тлі не відрізняється від норми синусового ритму. Причина появи — збільшення автоматизму синоатріального вузла на фоні емоційного або фізичного перенапруження.

Про даному недугу можна говорити тоді, коли частота скорочень серця коливається від 100 до 160 ударів. Але після занять спортом, тривалих прогулянок, під час перебування у задушливому приміщенні, при підвищенні температури тіла і в стані стресу дане явище природно для всіх дітей.

Якщо серцебиття приходить в норму вже через п’ять хвилин, не супроводжується задишкою, непритомністю, болями в серце або виникненням запаморочення, дитину можна вважати цілком здоровим. Якщо ж перераховані вище симптоми не передували активними іграми, плачем або хворобою, то необхідно терміново звернутися до лікаря.

При виникненні нападу потрібно звільнити від одягу область шиї і забезпечити доступ свіжого повітря. Можна покласти на чоло холодне вологе рушник і попросити малюка заспокоїтися.

У цей час слід викликати швидку допомогу. Лікар огляне хворого, призначить необхідні аналізи. На їх основі буде виявлена природа тахікардії.

Якщо причиною недуги є анемія, дитині прописують курс препаратів заліза. Якщо виною хворобливого стану відхилення в роботі щитовидної залози, необхідно відвідування лікаря-ендокринолога. Іноді ознаки тахікардії пов’язані з наявністю злоякісної пухлини або захворювання крові. У такій ситуації потрібно більш складне лікування, спрямоване на блокування основної причини.

Оскільки синусова дитяча тахікардія — небезпечне захворювання, яке може привести до вегето-судинної дистонії за гіпертонічним типом, а потім і до серцевої недостатності, необхідно ретельне спостереження за дитиною.

У більшості випадків синусова тахікардія, виявляється у ранньому віці, може розглядатися як фізіологічне явище, обумовлене незрілістю серцево-судинної системи. Але іноді це тривожний сигнал, який вказує на наявність інших захворювань.

Існує медикаментозне і хірургічне лікування тахікардії. Тобто лікар призначає заспокійливі та антиаритмічні препарати або направляє на операцію, яка позбавить від вроджених вад та пухлинних новоутворень.

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні