Чим небезпечні набряки при вагітності?

Набряки у вагітних з’являються обов’язково, як би не старалися жінки цього уникнути. Занадто велике навантаження йде на нирки, та й всі інші внутрішні органи. Інша справа в якому періоді з’являється набряклість і на яких ділянках тіла вона локалізується. Тому, щоб уникнути ускладнень для власного здоров’я та здоров’я дитини кожна жінка повинна знати, чим небезпечні набряки при вагітності, в якому випадку потрібно бити тривогу, і що потрібно робити для того, щоб набряки з’являлися як можна рідше.

Коли з’являється набряклість?

Про все по порядку. Якщо ніяких проблем зі здоров’ям у майбутньої матусі немає, жінка не страждає ні нирковими патологіями, ні серцево-судинними захворюваннями, ні якими-небудь іншими серйозними патологіями, то набряки, як правило, з’являються у неї в другій половині вагітності. Нічого страшного чи неприродного не станеться, у разі якщо набряклість носить короткочасний характер і швидко проходить.

Зазвичай у вагітних набрякають ноги в районі щиколоток, можуть набрякати кисті рук, пальці. Якщо нагромаджена в організмі рідина проявляється набряклістю внизу живота або особі, це менш приємно і безпечно, але для здорової жінки поправимо.

Вранці такі явища менш помітні, оскільки за ніч вся рідина встигає рівномірно розподілитися по організму. До вечора набряк локалізується, як правило, в області кісточок, шкіра на ногах стає гладкою і натягнутою.

Якщо набряки стали з’являтися на початкових термінах, до 20-го тижня, то це може бути тривожним сигналом про існування в організмі прихованого захворювання, яке загострилося з-за підвищеного навантаження. Обстеження в цьому випадку потрібно обов’язково пройти, так як набряки при вагітності тим небезпечні, що можуть служити ознакою серйозних патологій нирок, печінки, серцево-судинної системи, пов’язані з варикозною хворобою і т. д.

Лікувати подібне стан потрібно в будь-якому випадку, оскільки так звана водянка вагітних вважається першою стадією пізнього токсикозу, гестозу. А якщо до яскраво виражених симптомів набряку додається підвищений тиск і білок в сечі, лікуватися потрібно терміново! Гестоз небезпечний тим, що вкрай негативно відбивається на функції плаценти, порушуючи матково-плацентарний кровотік і викликаючи гіпоксію (кисневе голодування) плода.

Більш того, гестоз може прийняти ступінь прееклампсії, нефропатії вагітних або еклампсії. А це вже реальна загроза життю і жінки, і ще не народженої дитини. При такому розвитку подій вже пізно роздумувати, чим небезпечні набряки при вагітності — госпіталізація потрібна негайно!

Як боротися з набряками?

Медикаментозне лікування набряків при вагітності застосовується в крайніх випадках і то ненадовго. Як правило, лікар рекомендує пацієнтці пити сечогінні чаї з трав’яних зборів. До складу таких фіточаїв можуть входити різні трави, наприклад, нирковий чай, польовий хвощ, мучниця чи ведмежі вушка. Приймати настої необхідно точно за розкладом, 3-4 рази в день, по 50-70 мл, протягом 3-4 тижнів.

Крім цього, спостерігає вагітність лікар обов’язково призначає спеціальні препарати і вітаміни, які зміцнюють стінки судин. Це не дає зайвої рідини просочуватися в тканини організму і накопичуватися там.

Але найголовніше засіб в боротьбі з набряками при вагітності — це дієта і грамотні профілактичні заходи. Так, обсяг рідини, що вагітна жінка повинна споживати щодня, складає 1-1,5 літра. Перші страви, соки і ягоди (кавун) також входять в цей об’єм. З раціону харчування повинні бути виключені солоні, пряні, жирні страви, газовані напої, солодощі. Їжа в ідеалі повинна бути недосоленой, а готувати її рекомендується на пару.

Прекрасною профілактикою набряклості є спеціальна гімнастика для вагітних. Чим більше рухатися, тим краще будуть протікати обмінні процеси, і, отже, рідина буде виводитися з організму краще.

Контрастні душі або прохолодні ванночки для ніг також допомагають зняти набряки. Плюс, дуже корисно кілька разів на день відпочивати за пів годинки, лежачи на спині з піднятими ногами.

І, нарешті, не слухайте поради подружок-матусь — якщо набряки мучать вас весь час, ніхто краще лікаря не порадить вам, як від них позбутися!

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні