Чим небезпечний церебральний атеросклероз судин головного мозку?

Дуже підступне захворювання. Воно одночасно вражає всі артерії тіла, хоча і по-різному. При діагностики облітеруючого атеросклерозу нижніх кінцівок обов’язково знаходиться під загрозою ССС і головний мозок. Це захворювання не можна зупинити, воно повільно й безупинно розвивається.

Церебральний атеросклероз судин головного мозку загострює риси особистості, роблячи з гордія эгоцентриста, а економного перетворює в скупаря. У людини підвищується збудливість, погіршується нічний сон, але з’являється постійна сонливість в денний час. При прогресуванні хвороби наростають запаморочення, з’являються головні болі, неймовірні сили, шум у вухах і ряд інших проявів, викликаних порушеним кровопостачанням головного мозку.

Біль проявляється дуже швидко, без відпочинку хворі не можуть довго ходити, через кілька метрів їм потрібна зупинка для відпочинку, щоб дочекатися закінчення болю.

Атеросклероз церебрального типу погіршує пам’ять, знижує працездатність, підвищує стомлюваність людини. Якщо цей діагноз буде ускладнений гіпертонією може статися ускладнення перебігу хвороби у вигляді інсульту, а в результаті параліч і летальний результат.

Церебральний атеросклероз судин головного мозку починається зі змін оболонок усередині артерії, на них утворюються відкладення холестерину і ліпідів, поки що поодинокі. Спочатку на внутрішній стінці судини виникає пляма жиру, в цьому місці розростається сполучна тканина, приводячи у результаті до утворення атеросклеротичних бляшок. Бляшки притягують до себе тромбоцити і фібрин, солі кальцію. В результаті відбувається повільне звуження каналу кровоносної судини до повного зникнення просвіту, тобто облітерації. Це і є прояв атеросклерозу судин головного мозку.

Скупчення кальцію з ліпідами порушує циркуляцію крові в бляшці, вони гинуть і розпадаються. На тому місці, де атеросклеротична бляшка кріпилася до стінки судини, артерія стає крихкою і фарбували. Велика маса відмерлих твердих крихт може закупорити просвіт невеликої посудини. Струм крові розносить їх, і найчастіше вони осідають у нижніх судинах. Выкрошившиеся шматочки можуть мати досить великі розміри, що викликає розвиток гострої ішемії, і вже недалеко до некрозу тканин, позбавлених кровопостачання.

Атеросклероз дуже небезпечний для життя, так як наслідки його сумні.

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні