Чим небезпечний інфаркт міокарда трансмуральний?

Серце кожної людини — м’язовий орган, що має всередині порожнину для надходження крові. Судини, що приносять до серця кисень і поживні речовини, називаються короноїдними або коронарними. Стінка серця складається з трьох шарів: внутрішній і зовнішній сформовані з клітин, які мають багато схожих рис з клітинами серозних і слизових оболонок, середній шар і є міокард, тобто м’яз серця.

Інфаркт міокарда означає відмирання ділянки м’язових клітин серця внаслідок порушення кровопостачання саме у цієї гілки коронарної артерії. Трансмуральний інфаркт міокарда — це відмирання не тільки ділянки міокарда, але і його вище — і нижележащих шарів. Цей вид інфаркту ще називають проникаючим, так як повністю загинули клітини цілого шматочки серця. Великий ділянку некрозу або маленький, залежить від того, де зазнала зміна коронарна артерія — в області її закінчення (тоді ділянка некрозу маленький), або там, де вона розгалужується на кілька гілочок.

У більшості випадків інфаркт міокарда розвивається як стадія ішемічної хвороби серця. В основі останньої — атеросклеротичне ураження судин серця: в якихось місцях коронарних артерій відкладаються бляшки, що складаються з холестерину і жирових з’єднань. З-за цього страждає ділянка серця, який з-за звуження артерії отримує менше кисню. Інфаркт ж розвивається, коли атеросклеротична бляшка відривається повністю або частково оголюючи мембрану посудини, з-за цього в кров викидаються фактори, що привертають в це місце клітки-тромбоцити. Сформувався тромб перекриває просвіт вінцевої артерії повністю або майже повністю — ділянка серця не отримує кровопостачання — виникає його гіпоксія, яку якщо не усунути протягом півгодини-сорок хвилин, відбудеться некроз ділянки міокарда.

Іноді інфаркт міокарда розвивається внаслідок закупорки вінцевої артерії тромбом, який потрапив туди з інших судин, в тому числі з варикозно розширених вен ніг, аневризми аорти. Цей тромб носить назву «ембол». Емболом, що може викликати інфаркт міокарда, також може послужити шматочок жирової тканини, яка потрапила в кровотік через перелом кістки.

Можливо також розвиток інфаркту міокарда внаслідок тривалого спазму вінцевих судин, в тому числі з-за гормональних порушень або прийому викликають спазм судин препаратів (це можуть бути не тільки ліки, але і амфетаміни).

Якщо вчасно не прибрати тромб з вінцевої артерії, формується некроз ділянки міокарда, Це вже — необоротне явище, тобто навіть якщо на цьому етапі відновити прохідність судини, то якийсь відділ все одно вже встиг загинути. Ця стадія триває кілька (до 7 години). Потім на цьому місці протягом 1,5-2 місяців формується рубець.

Діагноз інфаркт міокарда трансмуральний не можна поставити за симптомами, що з’явилися у людини. Це можна тільки сказати за даними інструментального дослідження. Симптоми будуть такими ж, як і у випадку непроникаючого інфаркту: сильний біль в області грудної клітини, яка може мати різний характер (стискаючий, жгущий, стискаючий). Ця біль віддає у ліву руку, ліву лопатку, ліву половину шиї і не знімається нітрогліцерином. Може виникнути порушення серцевого ритму. Ці явища можуть тривати до доби, причому біль то вщухає, то посилюється. Коли повністю сформувався некроз, біль стихає.

Також можуть виникати нетипові прояви інфаркту міокарда: біль у животі, діарея, утруднення дихання з відчуттям нестачі повітря. Інфаркт міокарда може нагадувати інсульт з втратою свідомості і розвитком неврологічних порушень, а може пройти без болю, коли людина відчула слабкість, його «кинуло в піт», а потім все пройшло.

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні