Де краще народжувати в пологовому будинку або будинку?

Скільки б жінка не народжувала, відчуття тривоги все одно виникає в її душі при наближенні цього моменту. І звичайно, питання, де краще народжувати, розглядається нею самим ретельним чином. Починаючи від того, який пологовий будинок або приватну клініку обрати, закінчуючи варіантом домашніх пологів з допомогою доулы — спеціально навченої акушерки.

Добре, що сьогодні є можливість такого вибору. Напевно більшість жінок хотіли б народжувати вдома, у звичних умовах, де «самі стіни допомагають». Однак далеко не для всіх породіль такий варіант стає можливим. І не тільки з-за того, що домашні пологи — задоволення не з дешевих, а через стан здоров’я вагітної і можливих проблем з дитиною.

Отже, щоб вибрати, де краще народити дитину, потрібно дізнатися всі позитивні і негативні сторони як пологів вдома, так і розродження в медичному закладі.

Пологовий будинок

Якщо не лягти в стаціонар завчасно, то вибирати, де народжувати не доведеться. Швидка допомога відвезе породіллю в той пологовий будинок, де в даний момент є чергова бригада лікарів і готові її прийняти.

Але краще приділити час вибору пологового будинку заздалегідь. В ідеалі починати займатися цим потрібно місяця за 2-2,5 до пологів. Хоча формально укласти договір можна буде не раніше, ніж на 36-38 тижні вагітності.

При виборі пологового будинку потрібно звертати увагу не тільки на те, які умови перебування забезпечуються породіллі в даному медичному закладі, але і на те, які послуги в ньому надаються.

Так, потрібно поцікавитися, чи існує у пологовому будинку така послуга, як партнерські або альтернативні пологи, чи є в клініці відділення дитячої реанімації, як організовано спільне перебування в стаціонарі матері і дитини і багато іншого.

Вартість пологів у тому чи іншому пологовому будинку теж є важливим аспектом для багатьох майбутніх батьків. Тому дізнатися про розцінки і можливих додаткових розтрати, прийнятих в даній клініці, потрібно обов’язково.

До речі, незважаючи на упереджене ставлення, яке склалося по відношенню до нашим пологовим будинкам в радянські роки, потрібно сказати, що ніяких «жахів», про яких розповідали нам мами і бабусі, у них немає давним-давно. У багатьох, навіть державних пологових будинках на сьогодні справді краще народжувати, ніж удома. Тут пропонують пологи у присутності когось із близьких, індивідуальні палати та пологові зали, спеціальну передпологову і відновлювальну гімнастику, масаж і багато інші послуги, які роблять перебування жінки у медичному закладі досить комфортним.

Але головне, що тільки в пологовому будинку у жінки є можливість миттєво отримати необхідну допомогу в разі виникнення будь-яких ускладнень. Тому, вибираючи, де краще народжувати, потрібно в першу чергу розглянути варіанти пологів саме в спеціалізованому закладі, під наглядом професійних лікарів і медичного персоналу. Особливо якщо у майбутньої матері є проблеми зі здоров’ям.

Домашні пологи

Тепер обговоримо, які «за» і «проти» є в домашніх пологів. Якщо подружня пара робить вибір на користь народження дитини вдома, ніхто не буде заперечувати цей вибір. У нашій країні домашні пологи не заборонені, хоча поширені сьогодні недостатньо широко.

Однак, якщо жінка вирішить, що для неї краще народжувати вдома, вона повинна бути повністю впевнена в абсолютному здоров’я своє і свого малюка. Тобто, спостереження з боку лікаря протягом всієї вагітності повинна вестися найретельніше.

Є ще один маленький нюанс, робить домашні пологи відносно рідкісною послугою. Справа в тому, що правового статусу доулы як такого в нашій країні досі не ввели. Тобто знайти кваліфіковану дослідну акушерку, яка здатна самостійно прийняти пологи і надати необхідну медичну допомогу на дому дуже непросто.

Крім того, обов’язковою умовою для проведення домашніх пологів є можливість доставити породіллю і новонародженого у клініку протягом 15 хвилин у разі необхідності надання їм термінової медичної допомоги. Це дуже важливо, так як в деяких випадках рахунок дійсно йде на хвилини.

Отже, для страховки доведеться все ж викликати швидку допомогу, яка буде чергувати під вікнами. Погодьтеся, це не завжди виправдано.

Тепер ви трохи знаєте про те, з чим вам доведеться зіткнутися, роблячи вибір на користь пологового будинку або домашніх пологів. Визначайтеся, де краще народжувати буде саме вам. Але не забувайте ні на хвилину, що насамперед треба думати про безпеку дитини, і тільки вже потім про власний комфорт.

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні