Діагноз: цироз печінки. Скільки живуть з таким захворюванням?

Якщо у вас виявили цироз печінки, скільки живуть в такому випадку? Відразу хочеться розвіяти поширений міф — цироз печінки це ще не вирок. У сучасній медицині достатньо способів зупинити хворобу.

Фармакологія зараз випускає ліки, які можуть замінити собою хвору печінку, зняти з неї навантаження і тим самим продовжити життя людині. Інше питання, що для повного успіху, доведеться набратися терпіння і в точності слідувати всім інструкціям, які виписує лікар. Та й недешеве це задоволення лікувати цироз печінки.

Чим небезпечний цироз?

Цироз печінки — це захворювання, яке носить прогресуючий характер. Під час хвороби нормальні тканини печінки потихеньку відмирає. Якщо процес ніяк не контролювати і запустити, то, звичайно, рано чи пізно це призведе до летального результату. Просто печінка перестане працювати, і людина впаде в кому і скоро помре.

Причини цирозу печінки бувають різні. Найпоширеніша — надмірне захоплення алкоголю. Це не означає, що всі любителі міцних напоїв рано чи пізно захворіють, але ризик у такої групи людей, природно, вище.

Іншими причинами захворювання можуть бути — робота в несприятливих умовах, банальний вірус, вживання неякісних лікарських препаратів.

Симптоми цирозу печінки

Корисна порада! початкових стадіях захворювання виявити цироз печінки дуже складно. Яскраво виражених симптомів ця хвороба не має. Якщо і будуть якісь нездужання, то їх легко списати на зовсім інші причини, про цирозі печінки людина подумає в останню чергу.

На пізній стадії, коли хвороба вже щосили прогресує і велика частина органу вже вражена, характерні наступні симптоми:

  • Шкіра набуває неприємний жовтий відтінок.
  • Великі синці від навіть самого слабкого фізичного впливу. Це відбувається тому, що кров гірше згортається.
  • Різке схуднення без видимих причин.
  • Відсутність апетиту.
  • Черевна порожнина набрякає за рахунок того, що в ній накопичується велика кількість рідини.
  • Порушується статева функція.

Не дивуйтеся тому, що цироз печінки може призвести до захворювання інших органів. Справа в тому, що печінка дуже важлива для функціонування організму. Якщо вона не в порядку, то починають розвиватися патології і в інших ділянках тіла.

Лікування цирозу печінки

Найдієвіший метод — це пересадка печінки. Неважко здогадатися, що це ще й найдорожчий тип лікування. Але, якщо хвороба запущена і знаходиться в критичній стадії, то це єдиний спосіб.

На більш ранніх стадіях може допомогти і медикаментозний спосіб. Але крім таблеток, хворому доведеться відмовитися від усіх негативних факторів — вживання алкоголю, куріння, неправильне харчування і так далі.

Корисна їжа для печінки.

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні