Допомагає дюфастон при аменореї?

Аменореєю називають захворювання, основним симптомом якого є відсутність менструації. Тобто, у жінки не відбувається овуляція. При цьому фолікул, в якому відбувається дозрівання яйцеклітини, не лопається. Як наслідок, не відбувається утворення жовтого тіла на місці фолікула, що і призводить до відсутності менструації. Аменорея може бути первинною і вторинною (найчастіше виникає після пологів).

Наскільки ефективно застосування дюфастона?

Причинами аменореї служить безліч факторів. Однак лікування завжди відбувається за допомогою комбінованої гормонозамінної терапії. Так, найчастіше використовується дюфастон при аменореї у поєднанні з естрогенами. Для жінки цей препарат є своєрідною паличкою-виручалочкою. Як правило, після його використання, з’являються місячні, що говорить про те, що в організмі жінки відбувається овуляція. І через деякий час настає довгоочікувана вагітність. Варто помітити, що навіть після настання вагітності, лікар найчастіше рекомендує продовжувати прим даного препарату.

Як приймають дюфастон?

Дюфастон призначають виключно після проведення лабораторних досліджень. При аменореї дюфастон приймають, як правило, з 11 по 25 день циклу по 10 мг вранці і ввечері. Необхідно відзначити той факт, що через кілька місяців прийому лікарського засобу жінки можуть стверджувати, що дюфастон не приніс очікуваного результату. Однак дюфастон є препаратом тривалої дії. І результат може проявитися навіть через рік після його препарату.

Побічні ефекти препарату при аменореї

Одним з побічних ефектів застосування дюфастона є незначне збільшення ваги. Однак цим наслідки від вживання препарату можна уникнути. Необхідно лише дотримуватися низькокалорійну дієту протягом усього періоду прийому дюфастона.

Іноді дюфастон може викликати мігрень і головний біль. У деяких жінок після прийому даного препарату можуть з’явитися незначні шкірні висипання, а також свербіж. Препарат не викликає звикання. Тому турбуватися про те, що після припинення його прийому хвороба повернеться, не варто.

Незважаючи на те, що дюфастон при аменореї застосовується найчастіше, самостійне його призначення загрожує серйозними наслідками для здоров’я жінки. Тому пити дюфастон можна тільки після консультації лікаря та здачі необхідних аналізів.

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні