Ефективні таблетки від гастриту

Гастрит — це запальний процес, що виникає внаслідок ряду причин в слизовій оболонці шлунка. Виділяють гострий гастрит та хронічний.

Хронічний гастрит — дуже часте захворювання. Зустрічається практично у 80% населення і в основному пов’язаний з неправильним характером і видом харчування. Іноді його викликає мікроб — Хелікобактер пілорі, який передається через поцілунки, користування загальною посуду, і може також викликати утворення виразкового процесу в шлунку або дванадцятипалої кишці.

Рідше виникає гострий гастрит, викликаний прийомом якийсь кислоти або концентрованого розчину лугу, лікарських препаратів в підвищеній дозі, а також майже при всіх важких захворюваннях.

Гастрит може характеризуватися як підвищеної, так і зниженою секрецією соляної кислоти, яка становить основу шлункового соку.

В залежності від кислотоутворюючої функції і наявності або відсутності бактерії Хелікобактер застосовуються різні таблетки від гастриту.

Якщо захворювання викликане цією бактерією, застосовуються такі антибіотики, як кларитроміцин, амоксицилін, метронідазол, тетрациклін. Їх призначає лікар в певній дозі на 7-14 днів з подальшим контролем наявності цієї бактерії за допомогою дихального тесту.

При підвищеній кислотності також ефективні такі таблетки від гастриту:

— Омепразол (Омез, Осід, Омеп або інші фірмові назви). Він знижує вироблення клітинами шлунка соляної кислоти. Його треба приймати по 20 мг за півгодини до їди двічі на день;

— Нольпаза (пантопразол) — препарат з групи Омепразолу. Приймається один раз в день так само, як і Омез;

— Ранітидин. Знижує утворення соляної кислоти, як і Омез, але робить це трохи іншим способом. Він дешевший, при гострих станах теж добре допомагає, але для тривалого застосування підходить погано, враховуючи його побічні дії;

— Де-Нол — препарат на основі вісмуту, раніше широко застосовувалися його аналоги Вікалін або Викаир. Його суть у тому, що він створює на поверхні шлунка захисну плівку, що захищає шлунок від роз’їдаючої дії соляної кислоти;

— Антацидні препарати. В основному, на основі солей алюмінію і магнію: Альмагель, Фосфалюгель, Маалокс. Вони нейтралізують надмірну соляну кислоту, а також мають обволікаючу дію, можуть містити анестетик, який зменшує прояви болю в шлунку (Альмагель-А). Незамінні при гострих гастритах;

— Ренні — таблетки, які можуть застосовуватися при вагітності та в період лактації, так як продукти, що утворюються при взаємодії з соляною кислотою, є фізіологічними. Відмінно, але на невеликий час усувають печію.

При зниженій кислотності застосовуються препарати-замінники соляної кислоти (шлунковий сік натуральний, ацидин-пепсин) і ферментні препарати (Креон, Мезим, Панзинорм і так далі).

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні