Фолієва кислота — вітамін важливий!

Для нормального повноцінного життя людини важливі дуже багато факторів. Але перш за все необхідно забезпечити організм корисними складовими — вітамінами і мінеральними речовинами, адже саме вони забезпечують людині відмінне самопочуття і гарний настрій.

Що таке фолієва кислота, її властивості та застосування

Найважливіший вітамін групи В — фолієва кислота , або вітамін В9 — це водорозчинне речовина, частково виробляється нашим кишечником, але в недостатньому для нормальної життєдіяльності кількості. Вітамін B9 дуже важливий для еритроцитів — переносників кисню по організму.

При нестачі цієї речовини не відбувається поділ клітин, розміри їх сильно збільшуються, порушується процес кровотворення. Крім цього, сповільнюється розвиток лейкоцитів і тромбоцитів, що може призвести до зниження імунітету і кровоточивості. Процес утворення деяких клітин організму людини (наприклад клітин кишечника або шкіри) також сильно залежить від вітамінів групи В.

Необхідна кількість вітаміну B9 в організмі людини благотворно впливає на функціонування кишечника і печінки. Допомагає боротися з атеросклерозом судин кишечника. Крім того, вітамін фолієва кислота полегшує наслідки неприємних стресових ситуаціях. Дефіцит цієї речовини викликає депресивні стани, розумову втому, дратівливість, забудькуватість і безсоння.

Фолієва кислота може запобігти появу і розвиток різних дерматитів, гінгівітів, а також захворювань пародонту. Вітамін В9 сприяє попередженню онкологічних захворювань.

І, звичайно, фолієва кислота — вітамін для жінок, від неї залежить нормальне протікання вагітності і повноцінний розвиток плоду. Справа в тому, що нервова трубка ембріона формується під впливом вітаміну В9. Його дефіцит може спричинити за собою важкі вроджені дефекти. Крім того, дана речовина вкрай важливо для правильного формування та розвитку плаценти.

При нестачі вітаміну В9 у дитини першого року життя можуть виникнути анемії, поганий набір маси тіла, психомоторна загальмованість, слабкий імунітет, порушення функціонування кишечника. Однак, треба враховувати, що лікарські препарати, що містять фолієву кислоту, протипоказані дітям віком до 3лет. Заповнити недолік цього вітаміну можна з допомогою певних продуктів дієтичного харчування.

Як заповнити нестачу фолієвої кислоти

Дефіцит вітаміну В9 може з’явитися з різних причин. Наприклад, його низький вміст у раціоні харчування, порушення засвоєння мікроелементів в кишечнику або збільшення потреби в даній речовині (при вагітності або в період лактації). Особлива потреба у фолієвій кислоті виникає при таких захворюваннях, як гемолітична анемія, лейкоз, канцероматоз, різні хронічні інфекції.

Найбільш часта причина недостатньої кількості в організмі даного речовини — дисбактеріоз, який найчастіше розвивається внаслідок тривалого безконтрольного прийому антибіотиків. Крім того, регулярне вживання алкоголю і наркоманія — причини гіповітамінозу і браку в організмі фолієвої кислоти у тому числі.

Першими симптомами «вітамінних неполадок» є втома, зниження апетиту і нервозність. Усунути їх можна за допомогою налагодженого раціону харчування.

Вітамін В9 у великій кількості міститься в таких продуктах як: шпинат, кріп, петрушка, цибуля, квасоля, горох, овес, гречка, банани, висівки, волоський горіх, диня, грейпфрут, курага, дріжджі, гриби, гарбуз, ріпа, буряк і ін. Джерелом фолієвої кислоти служать тваринні продукти: субпродукти (печінка, нирки), м’ясо (свинина, яловичина, баранина, м’ясо птахів), молоко, яйця, сир, риба (форель, окунь) та інше.

Фолієву кислоту також можна придбати в аптеці у формі таблеток, але слід враховувати, що приймати вітамінні препарати потрібно в певних дозах з іншими вітамінами.

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні