Геморой при вагітності

Геморой — досить неприємне захворювання. Що це таке? В першу чергу це патологічне зміна будови прямої кишки, викликане розширенням вен, розташованих у задньому проході. Поширений геморой надзвичайно — в тій чи іншій мірі він спостерігається більш ніж у 75% дорослого населення. Особливо гостро хвороба проявляється у людей, провідних сидячий спосіб життя або змушених перебувати в такому положенні тривалий час (інваліди, водії, офісні співробітники).

У жінок геморой дуже часто виникає під час вагітності в силу фізіологічних змін, що відбуваються в організмі і способу життя, якого змушені дотримуватися майбутні матері в цей період. Чому геморой при вагітності настільки часте явище, ми поговоримо прямо зараз.

З чого все починається?

Як вже говорилося, першопричиною всіх бід в даному випадку стає малорухливий, «сидячий» спосіб життя. Стан вагітності не становить винятку. Жінка інтуїтивно намагається робити поменше активних рухів, оберігаючи себе і дитини. Засуджувати таку поведінку, звісно, не можна в жодному разі. Але із-за зниження рухливості, особливо в другій половині вагітності, кров в області анального отвору застоюється, що і приводить до виникнення геморою.

Крім цього, часті причини появи геморою при вагітності — неправильне харчування, постійні стреси, підняття тягарів, прийом деяких лікарських препаратів. Все це в тій чи іншій мірі відбивається на здоров’ї жінки в положенні, що призводить до збоїв у процесах травлення, викликає часті запори і як наслідок, поява в області ануса гемороїдальних вузлів.

Не варто забувати і про спадковість, адже вона визначальний чинник нашого життя. Уважне вивчення свого родинного древа в цьому випадку допоможе підготуватися до можливого виникнення тієї чи іншої проблеми і заздалегідь провести профілактику спадкового захворювання.

На жаль, геморой при вагітності — непоодинокий випадок. Найчастіше він виникає у другій половині вагітності і може посилитися під час пологів.

Чому так відбувається? Плід по мірі розвитку і зростання давить своєю вагою на органи малого тазу. Тиск чиниться і на вени прямої кишки, що призводить до застою крові. Сюди ж підключаються постійні запори при вагітності, які значно ускладнюють ситуацію.

Варто відзначити, що ризик виникнення геморою для вагітних безпосередньо залежить від віку жінки і числа попередніх пологів. Якщо це далеко не перші пологи — будьте обережні, ви перебуваєте в зоні ризику.

Ознаки захворювання

Симптоми геморою при вагітності нічим не відрізняються від проявів захворювання у звичайному стані. Основна незручність доставляє біль в області ануса, яка сильно загострюється під час акту дефекації. Після цього процесу часто виникає відчуття неповного випорожнення.

Ще однією ознакою геморою вважається вологість заднього проходу, а також водянисті виділення з анального отвору. Перші симптоми геморою з’являються не відразу, і спочатку вагітна жінка може не відчувати ніякого дискомфорту. В інших випадках навпаки, жінка різко відчуває всі прояви захворювання, а дискомфорт і біль її переслідують постійно.

Тому краще відкласти помилковий сором і якомога раніше звернутися зі скаргою на тривожні симптоми до лікаря. Тільки в цьому випадку геморой можна успішно вилікувати без всяких ускладнень.

Не забувайте, що геморой при вагітності — це патологія. При появі перших симптомів хвороби необхідно звернутися за допомогою до лікаря. Геморой — не наслідок вагітності, а самостійне захворювання. Зайвий раз перестрахуватися не завадить.

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні