Із-за чого можуть з’явиться вроджені вади серця у дітей?

У більшості випадків вроджені вади серця у дітей починають формування в період від 2-ої до 8-го тижня вагітності. При цьому основною причиною їх формування є вірусні захворювання майбутньої матері або прийом нею деяких лікарських препаратів, а також робота на шкідливих виробництвах. Певний внесок у розвиток вроджених вад серця (ВВС) вносить і спадковість.

Серед основних ознак ВПС варто відзначити ціаноз слизових оболонок і шкірних покривів (синюшність), постійне або періодичне прояв симптомів серцевої недостатності — млявість, занепокоєння, швидкої стомлюваності, пітливість, почастішання ритму серцевих скорочень. Також дитина починає відмовлятися від грудей. Майже у третини новонароджених з ВПС різке погіршення стану спостерігається з перших днів життя.

Вроджені вади серця у дітей проявляються у вигляді шумів, які виявляються або відразу після народження, або протягом кількох місяців. Виникнення цих шумів пов’язано з неправильним будовою серця і судин. При цьому наявність подібних проявів шуму (або змін нормальної ЕКГ) не є вирішальним чинником при винесенні остаточного діагнозу. Для цього використовуються складні методики досліджень (наприклад, рентгенологічних), що проводяться в клінічних умовах.

Всього існує понад 100 різних ВПС, класифікуються по безлічі ознак. Однією з найпоширеніших класифікацій є розділення ВПС на білі (бліда забарвлення шкірних покривів) і сині (синюшність шкіри). До першої категорії належать, наприклад, ДМПП (дефект міжпередсердної перегородки) і ДМЖП (дефект міжшлуночкової перегородки). До другої категорії відносяться, наприклад, атрезія легеневої артерії, ТКС (транспозиція великих судин) і тетрада Фалло.

Найбільш поширеними є сім типів ВПС: майже п’ята частина випадків ВПС відноситься до ДМЖП, на інші шість захворювань (ДМПП, коарктація аорти, ОАП — відкрита артеріальна протока, ТКС, стеноз аорти або легеневої артерії) припадає на 10 — 15% випадків ВПС.

Вид лікування ВПС залежить від його форми і тяжкості. За статистикою майже кожна друга дитина, що страждає ВПС і не отримав своєчасної хірургічної допомоги, загинув. Однак у деяких випадках операції протипоказані, тоді призначається тривале медикаментозне лікування. Крім того, дитина перебуває під постійним наглядом районного педіатра і кардиоревматолога.

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні