Кесарів розтин. Плюси і мінуси

Можна планувати чи не планувати природні пологи, але від хірургічного допомоги породіллі не може бути застрахована жодна жінка. Занадто багато негативних факторів, що впливають на здоров’я майбутніх матусь, так що кесарів розтин, плюси і мінуси якого ми будемо розглядати в цій статті, може бути застосоване в незалежності від бажання народити дитину самостійно.

Крім того, кесарів розтин для багатьох жінок є сьогодні єдиним способом народити здорового малюка. Отже, потрібно сказати спасибі медикам, що така методика є в арсеналі сучасної медицини.

Плюси кесаревого розтину

Для тих же, хто боїться хірургічного втручання під час пологів потрібно сказати, що завдяки високоточній медичного обладнання такі операції стали практично безпечними і не тягнуть за собою серйозні післяопераційні ускладнення. Позитивний аспект кесаревого розтину полягає також у тому, що операція проводиться під наркозом, тобто абсолютно безболісно.

Якщо говорити про плюси і мінуси кесаревого розтину, то до безперечних «плюсів» можна віднести той факт, що при плановій операції жінка точно знає дату, коли її малюк з’явиться на світ. До того ж не доведеться переживати таких моментів, як сильні перейми болісні потуги, біль у попереку та промежини.

Так, всіх «принад» процесу пологів уникнути не вдасться. Але зате при плановому кесаревому розтині не буде таких неприємних відчуттів:

— післяпологова біль у м’язах живота;

— біль і незручності від розривів піхви і швів на промежині;

— післяпологове кровотеча;

— неконтрольоване сечовипускання при чханні, сміху, кашлі, найменших фізичних навантаженнях.

Крім усього іншого, кесарів розтин, плюси і мінуси якого корисно знати кожній жінці, знижує ризик такого неприємного явища як опущення органів малого тазу і випадання матки в зрілому віці. Тому ставитися до хірургічного допомозі в пологах треба спокійно, і якщо лікар призначив вам таку операцію, не засмучуйтеся — все буде добре.

Мінуси кесаревого розтину

Негативних моментів, не будемо приховувати, в даному способі пологів предостатньо. Не тільки плюси, але й мінуси кесаревого розтину потрібно звернути увагу особливо тим жінкам, які бояться народжувати самостійно, природним шляхом, і наполягають на проведенні операції.

По-перше, емоційний момент. Нехай народжувати боляче і важко, але в цьому полягає головне призначення жінки. Пережити перейми, потуги, момент полегшення після народження малюка, почути його перший крик, побачити крихітне тільце, відчути його тепло на своєму животі — для кожної жінки це так дорого! Операція ж позбавляє її такої можливості, у чому полягає найбільший емоційний мінус кесаревого розтину.

По-друге, виходити з наркозу після пологів буває дуже неприємно. Запаморочення, нудота, спрага, головний біль — це лише невелика частина неприємних наслідків наркозу. Крім того, болі в області шва уникнути не вдасться. У перші дні болі можуть бути досить відчутними, тому доведеться приймати знеболюючі препарати, призначені лікарем.

По-третє, постільний режим, який доведеться дотримуватися породіллі кілька днів, необхідність мочитися тільки через катетер, приймати більше, ніж при вагінальних пологах кількість ліків, неможливість прийняти душ і т. д. до того Ж, кесарів розтин, плюси і мінуси якого ми все ще продовжуємо перераховувати, загрожує такою неприємністю, як запори, що, погодьтеся, зовсім неприємно.

Після виписки з пологового будинку ускладнення після проведеної операції не закінчуються. Крім того, що больові відчуття в області шва все ще турбують новоявлену мати, можуть виникнути складності в загоєнні хірургічного розрізу. Щоб цього не сталося, доведеться дотримуватися ретельні заходи гігієни та проводити спеціальні процедури.

Після кесаревого розтину не можна піднімати тяжкості. Хоча це невелика втрата. А ось заборона на секс протягом 1,5-2 місяців сприймається деякими жінками набагато важче.

Нарешті, зовнішній шрам на передній стінці черевної порожнини. Він не естетичний, хоча сьогодні при кесаревому розтині в більшості випадків використовується техніка «косметичного шва». Але найголовніше — на матці залишається рубець, який може послужити причиною повторного хірургічного втручання при наступних пологах.

Втім, радимо вам належить до операції кесарів розтин спокійно — без особливого негативу. Плюси і мінуси даної методики говорять про те, що ніяких серйозних наслідків для здоров’я жінки вона не несе. Але і спеціально вдаватися до цього способу пологів без показань лікарів не варто.

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні