Кілька порад для успішної боротьби із зимовим холодом

Це тільки у віршах радісно вітається наступ зими: «Зима, селянин, тріумфуючи…» у А.с.пушкіна. А по суті, кожен з нас відчуває нав’язливий дискомфорт через похолодання на вулиці. Європейські експерти запропонували декілька простих способів, які допоможуть без особливих зусиль і витрат протистояти неприємностям, супутнім зимового сезону.

Не перегрівайте житло

Ніхто не сперечається — в квартирі має бути комфортно. Температурний режим в межах від 18 до 20 градусів C вважається теплим і комфортним, тому зайвий перегрів тільки веде до невиправданих витрат. Небезпечніше інше — коли ви з теплої квартири, розпарені, вискакуєте на вулицю, з-за різкого перепаду температур активізуються зміни в кровоносних капілярах, що провокують хворобу Рейно — спазм малих судин (побледневшая від охолодження шкіри на кистях рук і гострі болі — якраз прояв хвороби Рейно).

Не пийте традиційні чай і каву (вони містять кофеїн)

Попити гарячої кави, щоб надовго зігрітися — на жаль, це глибока помилка. Спочатку чашка кави або чаю дійсно вас зігріє, але лише на короткий час. Потім міститься в напої кофеїн блокує рецептори в кровоносних судинах і не дозволить їм стиснутися в холоді. Але якщо судини залишаться розширеними, вони віддадуть тепло швидше, такі закони теплофізики. Тому краще взимку пити трав’яні чаї.

Витягніть руки з кишень на вулиці

На холодній вулиці ми автоматично засовуємо руки в кишені штанів або куртки. Але зверніть увагу, ми і в кишенях, і на холоді стискаємо і разжимаем пальці. Це набагато правильніше, ніж просто засунути руки в кишені і по-ідіотськи згорбившись, розтинати по вулицях. Але ще розумніше буде йти, розмахуючи вільними руками. Завдяки всім цим прийомам, можна поліпшити приплив крові до областей, що генерує тепло тіла.

В’язані шерстяні шапочки не потрібні

Так, доведено, що овчинні шапки краще зберігають тепло, ніж вовняні. До тридцяти відсотків тепла втрачається через поверхню голови, включаючи вуха, рот і ніс. Тому, до речі, потрібно купувати ті моделі шапок, які закривають вуха. Овчина краще ізолює тепле повітря, зберігаючи його під шапкою.

Дихайте на вулиці через ніс

Медики попереджають нас, що при вдиху ніздрі і пазухи носа здатні зігріти проходить у легені повітря. Тому при диханні ротом механізм нагріву повітря не спрацьовує, ефект потепління повітря втрачається. Хочете відчувати себе тепліше — дихайте через ніс.

Не посоромтеся підігріти взуття на теплому радіаторі

У холодну погоду організм зменшує приплив крові до кінцівок. Ортопеди рекомендують залишити хоча б на кілька хвилин взуття біля радіатора або розмістити на батареї опалення свої черевики. В офісі бажано мати другу пару взуття. Приступаючи до роботи, можна перевзутися в теплу взуття і тим самим не втратити тепло тіла.

Використовуйте зволожувальні креми

При холодній погоді просто необхідно використовувати зволожуючі креми. Шкіра запалюється і втрачає більше тепла, крім того можуть почати розвиватися дерматити, про яких ви в нормальну погоду і не здогадувалися.

Не проводьте зиму дому поодинці, подібно до ведмедя в барлозі

Соціальне самотність змушує нас відчути зимовий холод набагато гостріше, ніж, якби ми спілкувалися і проводили час з друзями. Прогулянка, повна приємних вражень, змусить вас відчути себе тепліше. Відчуття соціальної ізоляції саме по собі дає більш низьку оцінку кімнатної температури. Запрошуйте до себе гостей, спілкування у вашій квартирі дасть такий же позитивний результат.

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні