Коли робити тест на вагітність

Для кожної жінки настає час, коли вона замислюється про необхідність використання тесту на вагітність, для деяких — це багатократна процедура. У цей хвилюючий момент у жінок виникає маса питань, а саме: коли робити тест на вагітність, як вибрати надійний тест, який з різноманітних аптечних продуктів для визначення вагітності є найбільш точним.

Потрібно щоб тест на вагітність був гранично точним. А це залежить, в першу чергу, від ступеня чутливості «пристрою».

Що таке тест на вагітність?

Тести, про яких ми говоримо, реагують на особливі гормони в крові жінки. Хоріонічний гонадотропін людини або ХГЛ-гормон — основний елемент для плаценти, який можна виявити в крові не менше, ніж через тиждень і не раніше 10 дня після овуляції. Збільшення його кількості починається внаслідок імплантації ембріона в матку. Після гормон з’являється в сечі вагітної жінки, а рівень його поступово збільшується — за 2 дні більше ніж у два рази.

Для того, щоб тест на вагітність з чутливістю 25mUI показав правильний результат, необхідно почекати після овуляції днів 11, коли рівень ХГЛ-гормону перейде межу в 25 mUI. Ще провести тест через 15 днів після овуляції і дочекатися початку затримки місячних. На цьому терміні пристрій може з високою часткою ймовірності розпізнати наявність у сечі (крові) «гормону вагітності».

Із-за чого виникають помилки? Неточність тесту на вагітність далеко не завжди залежить від низької якості продукту. Дуже часто жінки просто неправильно користуються препаратом, через що і виникають «похибки» визначення. Помилки можуть статися із-за таких факторів:

минуло мало часу від часу ймовірного запліднення, і рівень ХГЛ, відповідно, низький;

— вийшов термін придатності тесту;

— тест проведено не за правилами;

— в сечі знижена концентрація гормонів з-за великої кількості випитої рідини;

— при вживанні ін’єкційних препаратів від безпліддя, які вже містять гормон ХГЛ;

— при пухлинах, особливо злоякісних;

— після викидня або передчасних пологів, коли в матці можуть залишитися частинки плідного яйця.

Коли робити тест на вагітність точно визначити дуже важко, але проводити його краще, коли в організмі буває найбільша концентрація гормону ХГЛ у сечі. Найбільшою вона вважається вранці, хоча існують види сучасних тестів, які можна використовувати в будь-який час доби. Нижній поріг їх чутливості становить 10 mUI, що дає можливість здійснити процедуру вже через один тиждень після передбачуваного зачаття.

Види тестів на вагітність

Варіантів тестів на вагітність існує кілька. Який найбільш підходящий і кращий тест для визначення вагітності — сказати важко, оскільки все залежить від індивідуальних особливостей організму жінки. Той чи інший тест для одних може виявитися найбільш точним і він же може показати помилкові результати для інших.

Найпростіший варіант — стирп-тест або тест-смужка, яку опускають на 10 секунд в ранкову сечу до позначеної на пристрої позначки. Результат проявиться через декілька секунд, як тільки ви витягнете стікер з сечі. Позитивний результат-дві смужки, одна — ви не вагітні!

Планшетний тест на вагітність має таку ж тест-смужку заховану в пластикову коробочку з отвором. У нього необхідно капнути невелика кількість сечі спеціальною піпеткою, предлагающейся до приладу. Всередині виявиться результат, як і в попередньому стрип-тесті.

Струменевий тест проводиться в будь-який зручний для жінки час, при цьому його треба направити під струмінь сечі. Результат буде відомий через кілька секунд, за тим же прикметами — дві смуги — «так», одна — «ні».

Пробоприймач електронного тесту опускається в сечу або підставляється під її струмінь. Результати такого тесту з’являться через 3 хвилини у вигляді плюсик або написи «pregnant» (вагітна) або «notpregnant» (не вагітна).

Коли робити тест на вагітність, описано в інструкції. Часто буває, що друга смужка ледве видно, що може статися із-за низького рівня гормону ХГЛ. Спробуйте зробити додатковий тест на вагітність кількома днями пізніше.

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні