Кольорова вагітність — що це значить?

Система регулярних менструальних циклів, що скасовують протягом вагітності відома кожній жінці. Наступ «критичних» днів позначає відділення слизової матки, не «пригодившейся» для оформлення плаценти майбутнього плоду. У нормі це явище не має винятків і застережень. Однак сучасний досвід спостереження за функціонуванням жіночої репродуктивної системи демонструє випадки виникнення лже-менструацій. Як правило, вони трапляються на тлі розвивається вагітності.

Дане явище отримало назву — «кольорова вагітність» або обмивання плода. Нерідко регулярна поява менструацій супроводжує весь 4-5-ти місячний термін розвитку плода. Як правило, по закінченні зазначеного строку вагітність протікає у звичайному режимі. При цьому жінка може вперше дізнатися про своє становище в значно пізніший термін. Виникнення нетипових регулярних кровотеч нерідко свідчить про наявність внутрішніх патологічних процесів.

Небезпечні причини «вагітних» менструацій

У ряді випадків, дане явище може виявлятися на тлі розвитку позаматкової або завмерлої вагітності. При підтвердженні діагнозу необхідна невідкладна лікарська допомога.

Однією з причин обмивання плода називається гормональна нестабільність. Як правило, їй відповідає зниження вироблення прогестерону. У зв’язку з цим нерідкими виявляються ознаки гіперандрогенії (розвиток у жінок чоловічих рис), коригованої за допомогою специфічних гормональних препаратів.

Поява кольоровий вагітності возможныйпоказатель наявності гострих чи хронічних запальних процесів, що відбуваються в маткової порожнини (наприклад, аденоміоз). Аналогічні ознаки характерні і у випадку передбачуваного відшарування плаценти. При виявленні симптомів відходження частин слизової оболонки плодового яйця необхідний ретельний аналіз загрозливою активності даного процесу на подальшу життєдіяльність плода. Нерідко кровотечі відбуваються без шкоди для розвитку вагітності.

«Здорові» джерела обмивання плода

За статистикою, стан кольорової вагітності відчувають близько двадцяти відсотків всіх жінок. У ряді випадків виникнення нетипових кровотеч не ускладнене запальними, іншими патологічними процесами. Причинами прояву «плідних» менструацій нерідко називаються численні стресові ситуації, підвищений матковий тонус, надмірні фізичні навантаження. До провокуючих факторів відноситься особливість будови ендометрія (пухка структура), нерідко обумовлена наявністю генетичної схильності. У зв’язку з цим фахівці вказують на умовно здоровий стан кольорової вагітності, все ж відзначаючи необхідність її ретельного контролю.

Небезпечний стан «вагітних менструацій» розглядається при наявності супутніх характерних больових симптомів, рясних кровотеч (більше трьох днів), підвищення температури. У цьому випадку призначається екстрена УЗД-діагностика, аналіз крові з виявленням показника запального процесу (ШОЕ). При виявленні гострих патологічних станів, що загрожують життю і здоров’ю пацієнтки, може бути призначена процедура переривання вагітності.

Феномен «кольоровий вагітності» розглядається фахівцями з позиції «небезпечних» і умовно «здорових» проявів стану жіночої репродуктивної системи. Визначити справжні причини виникнення «вагітних кровотеч» можливо лише з урахуванням оцінки супутньої симптоматики, а також результатів комплексних аналізів. При виникненні озвучених раніше ознак необхідна термінова консультація фахівця.

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні