Лікування панкреатиту. Препарати, які допомагають.

Панкреатит являє собою запальне ураження тканини підшлункової залози з порушенням її зовнішньосекреторної функції. Підшлункова залоза бере участь у синтезі ферментів, які розщеплюють білки (протеази), жири (ліпази) і вуглеводи (амілаза).

Тому при її запаленні порушується нормальний процес перетравлення їжі.

Основними патогенетичними ланками при панкреатиті є:

  • спазм гладком’язових клітин;
  • підвищена активність парасимпатичної нервової системи, що призводить до збільшення вироблення ферментів, що приймають участь в самопереваривании підшлункової залози;
  • шлунковий сік стимулює виділення ферментів з наступним самоперевариванием;
  • у результаті знижується ферментативна активність підшлункової залози.

У зв’язку з цим лікування панкреатиту, препарати які використовуються для цього, покликані створити спокій підшлункової залозі і тимчасово замістити її втрачену функцію.

Види препаратів

Основними групами препаратів, які використовуються з цією метою, є:

  • ферментні препарати;
  • спазмолітичні препарати;
  • препарати, які зменшують стимулюючий вплив на підшлункову залозу — М-холінолітики, антацидні засоби, блокатори гістамінових рецепторів;
  • анальгетики.

Спазмолітичні засоби зменшують скоротливу активність гладком’язових клітин підшлункової залози. У підсумку це призводить до зменшення больового синдрому.

М-холінолітики надають не тільки спазмолітичний ефект, але і зменшують вироблення ферментів підшлунковою залозою, створюючи їй спокій. Аналогічною дією відносно зовнішньосекреторної активності володіють і антациди, блокатори гістамінових рецепторів.

Призначення ферментних препаратів допомагає замінити тимчасово втрачену секрецію ферментів, а вони необхідні для нормального переварювання їжі. Найчастіше використовуються панкреатин, мезим, креон та інші.

Анальгетические препарати призначають у разі, якщо зазначені засоби не купируют больовий синдром. З анальгетиків використовують баралгін, темпалгін та інші засоби.

Корисна порада! закінчення необхідно відзначити, що лікування панкреатиту, препарати для цього повинні використовуватися з урахуванням індивідуальних особливостей кожної людини, а також з урахуванням показань і протипоказань. Основна мета лікування — це забезпечення спокою підшлункової залозі.

Звідки береться гострий панкреатит, чим він небезпечний?

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні