Лягаємо на збереження. Екстрена та планова госпіталізація

По-науковому вираз «лягаємо на збереження» пояснюється як необхідність госпіталізації та проведення стаціонарного лікування вагітної жінки в разі її поганого самопочуття, виникнення ускладнень виношування дитини, інших проблем, які можуть спостерігатися в будь-який період вагітності. Тобто лягти на збереження зобов’язує будь-який несприятливий фактор, який тим чи іншим чином може позначитися на стані здоров’я жінки, дитини, або спровокувати передчасні пологи.

Коли потрібна госпіталізація?

Екстрена госпіталізація вагітної необхідна в тому випадку, якщо виявлені гінекологом тривожні симптоми можуть за короткий термін призвести до викидня. У такій ситуації жінка повинна бути направлена на лікування в стаціонар негайно, незалежно від того, де вона в цей момент знаходиться.

Показаннями до позапланової (екстреної) госпіталізації є:

— перший триместр: тягнучі болі внизу живота, мажучі кров’янисті виділення з піхви, симптоми переривання вагітності, виявлені в ході УЗД-обстеження;

— другий триместр: переймоподібні болі в животі, кровотечі (мажучі або рясні), зміни шийки матки (вкорочення, розкриття), порушення в структурі плаценти;

— третій триместр: передлежання або відшарування плаценти, загроза передчасних пологів, порушення цілісності плодових оболонок, симптоми гіпоксії плода, загострення хронічних захворювань пацієнтки та ін.

Лягти на збереження в плановому порядку лікар рекомендує вагітній в якості профілактичного заходу в тому разі, якщо є найменшого роду загрози для здоров’я дитини або ж для цього є підстави, пов’язані з самопочуттям самої пацієнтки. Як правило, планова госпіталізація необхідна при загрозі викидня, загостренні хронічних захворювань та інших свідченнях.

Рекомендована планова госпіталізація також з інших причин, до яких відносяться:

— багатоплідна вагітність;

— захворювання ендокринної системи;

— порушення обмінних процесів в організмі майбутньої матері;

— зачаття методом ЕКЗ.

Нерідко лягати на збереження доводиться жінкам, які лікувалися від безпліддя, а також якщо в попередніх вагітностях спостерігалися якісь серйозні ускладнення.

Що взяти з собою в стаціонар?

При позапланової госпіталізації у жінки практично немає часу на підготовку і збори в лікарню. Все необхідне їй в цьому випадку повинні не пізніше принести родичі. Головне, мати при собі телефон, щоб вчасно повідомити про подію чоловікові, батькам, комусь із близьких.

Якщо лікування в стаціонарі планується заздалегідь, у пацієнтки є час зібрати всі необхідні речі, щоб перебування в лікарні було як можна більш комфортним.

У мінімальний список необхідних речей входять:

·Спортивний костюм або халат (що буде зручніше).

·Дві нічні сорочки.

·Кімнатні капці.

·Шльопанці для душу

·Предмети особистої гігієни (рушники, мило, шампунь, зубна паста та зубна щітка, гігієнічні прокладки, туалетний папір, вологі серветки, косметика і ін.).

·Посуд (тарілка, чашка, виделка, ложка).

·Телефон і зарядний пристрій до нього.

Крім того, при надходженні в стаціонар потрібно обов’язково мати при собі паспорт, обмінну карту, поліс медичного страхування, направлення лікаря, виписку про показання останніх аналізів.

Зверніть увагу, що коли ваш лікар каже: «негайно лягаємо на збереження», — нехтувати його вимогою ні в якому разі не можна, навіть якщо самопочуття на поточний момент у жінки відносно добре. Небезпечні для нормального протікання вагітності симптоми можуть бути прихованими або неявно вираженими, але ігнорувати їх не можна, так як недбале ставлення до здоров’я в такий відповідальний період може привести до плачевних наслідків.

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні