Метеоризм. Як позбутися від неприємних відчуттів?

Метеоризм відноситься до найбільш нешкідливим і не представляють небезпеки для життя людини захворювань травної системи. Однак, ця хвороба викликає серйозний дискомфорт, так як з’їдена їжа в травному тракті перетравлюється погано і починає бродити.

Правильне харчування при метеоризмі

Захворювання супроводжується накопиченням в черевній порожнині надмірної кількості газів. Якщо поставлений діагноз метеоризм як позбутися від неприємних симптомів допоможе спеціальний раціон харчування.

Корисна порада!Дієтологи пропонують білкову дієту, до складу якої входять сир, риба і м’ясо. Однак, якщо гази мають смердючим запахом, то вживання білкової їжі треба скоротити.

Свіжі овочі рекомендується їсти окремо, а не робити з них салати. Особливо це відноситься до томатів, огірків і цибулі. Інші овочі треба запікати в духовці або відварювати. Подібним же чином можна приготувати деякі фрукти.

Печені яблука, наприклад, не сприяють газоутворенню, а пектин, що міститься в них може очистити кишечник від токсинів і шлаків. Бобові перед приготуванням краще замочувати у воді не менше, ніж на 12 годин.

В якості напоїв можна використовувати компоти і морси. Мінеральну воду і шампанське можна пити тільки після прийому їжі, попередньо випустивши з них гази.

Спеціальна гімнастика

Причиною метеоризму може стати сидячий спосіб життя. Тому, ходьба, плавання і гімнастика допоможуть позбутися від скупчення газів в кишечнику.

Можна запропонувати кілька вправ, які зменшують процеси газоутворення в кишечнику:

  • вправа для живота, який потрібно втягувати і відпускати. При цьому треба зігнути ноги в колінах. Вправи бажано виконувати два рази протягом дня, по 15-20 разів;
  • масаж живота, який виконується легкими рухами за годинниковою стінці, допомагає полегшити вихід газів і знижує больовий синдром;
  • щоденне тренування м’язів промежини і анального отвору в результаті їх стискання і розслаблення. Вправа виконується до 50-ти разів в день.

Лікарські засоби

Медикаментозне лікування метеоризму можна проводити з допомогою сорбентів, до яких відноситься активоване вугілля. Препарати з симетиконом, такі як дисфлатил, еспумізан і інші, сприяють руйнуванню піни, у вигляді якої у кишечнику знаходяться гази.

Наслідком є їх всмоктування в кров або виведення з організму. Також використовуються спазмолітики, містять дротаверин, і комбіновані препарати, як панкеофлат або метеоспазмил.

Увага, гази! Чому бурчить в животі?

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні