Мігрень під час вагітності: як уникнути головного болю

Мігрень — це неврологічний розлад хронічного характеру, основними симптомами якого є локалізовані періодичні головні болі, помірні або тяжкі. У всьому світі страждають від мігрені 10% людей, переважна більшість з яких жінки.

Виникає біль при мігрені, як правило з одного боку голови, має пульсуючий характер, нерідко супроводжується запамороченням, нудотою, блювотою, ознобом, загальною слабкістю. Спостерігається підвищена сприйнятливість до світла, запахів, гучних звуків. Як правило, перед фазою сильних головних болів настає фаза аури, під час якої відбувається порушення зорового, смакового, слухового, тактильного сприйняття всього навколишнього.

Мігрень під час вагітності має свої особливості перебігу і вимагає особливого лікування. Розглянемо питання докладніше.

Причини виникнення мігрені

Зазвичай часті головні болі, що мучать вагітну жінку в першому триместрі, коли відбувається активна перебудова гормонального фону. У другому і третьому триместрі, навпаки, напади мігрені можуть значно скоротитися, або зникнути зовсім. Але це зовсім не означає, що потрібно забувати про запобіжні заходи та фактори, які провокують виникнення сильних головних болів.

Що може стати причиною початку нападу мігрені у вагітної жінки? В першу чергу це, звичайно, такі фактори:

·Стрес

·Недосипання

·Втома

·Зміна погоди

·Тютюновий дим

·Алкоголь

Крім того, спровокувати черговий напад мігрені при вагітності (і не тільки) можуть деякі продукти харчування, до складу яких входять речовини, що сприяють розширенню стінок кровоносних судин. До них відносяться:

·Шоколад і кава

·Тверді сорти сиру

·Риба

·Деякі фрукти (папайя, банани, цитрусові, авокадо і ін)

·Арахіс

·Продукти, що містять замінник цукру аспарам

·Продукти, в приготуванні яких використовуються консерванти (копчені ковбаси і риба, консервовані овочі та салати)

В цілях профілактики нападів мігрені рекомендується виключити вищеперелічені продукти з раціону харчування. Необхідно також намагатися уникати конфліктних ситуацій, які можуть викликати нервове перенапруження, вести здоровий спосіб життя і дотримуватися чітко спланованого режиму дня, приділяючи достатньо часу на відпочинок і повноцінний сон.

Особливості лікування мігрені при вагітності

Якщо в звичайному стані для профілактичного лікування мігрені лікар призначає препарати, що сприяють купіруванню болю і звуження судин, мігрень під час вагітності не можна лікувати стандартними методами. Пов’язано це з тим, що прийом фармакологічних препаратів, навіть щадної дії, може бути небезпечний для плоду. Тому жінка повинна приймати тільки ті ліки, які призначить її спостерігає вагітність лікар.

Найбезпечнішим в даному випадку вважається парацетамол. Даний препарат володіє прекрасним болезаспокійливим засобом, що сприяє нормалізації артеріального і внутрішньочерепного тиску, має м’яку заспокійливу дію.

Крім парацетамолу добре борються з мігренню препарати магнію. Ліки швидко знімають будь-головний біль і при цьому безпечні для майбутніх мам.

До медикаментозного лікування мігрені у період виношування дитини рекомендується вдаватися до крайніх випадках. Набагато краще дотримуватися простих правил поведінки, виключити з свого життя будь-які фактори, які можуть спровокувати головні болі, дотримуватися режиму відпочинку і харчування.

Однак не слід забувати, що головний біль може бути ознакою не тільки мігрені, але інших, набагато більш серйозних захворювань. Тому при перших тривожних симптомів необхідно терміново звернутися до лікаря і розповісти йому про мучать вас проблеми. Боятися обстеження при діагностуванні цього неврологічного розладу майбутнім матусям не варто, оскільки ніяких небезпечних для здоров’я дитини процедур проводитися не буде — для постановки точного діагнозу необхідний тільки огляд лікаря і простого збору анамнезу.

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні