Може боліти живіт на ранніх термінах вагітності?

Ранні терміни вагітності можуть супроводжуватися болем в області живота і попереку. Такі тривожні симптоми бувають сигналом загрози викидня або різних патологій, тому їх діагностиці та своєчасному лікуванню треба приділяти особливу увагу. Ниючий біль, що рідко з’являється і швидко зникає, навряд чи свідчить про наявність серйозних захворювань, але задуматися про відвідини гінеколога все ж варто. При сильної, схваткообразной і частою болю вагітна жінка потребує термінової консультації лікаря. Якщо живіт болить з першого дня зачаття, підвищена чутливість при реакції на дотики, а больові відчуття поширюються на придатки — такі симптоми означають ймовірність позаматкової вагітності.

Яйцеклітина, зростаюча в трубі замість матки, стає причиною не тільки неприємних відчуттів, але і болів різного характеру. Тому жінка, яка цікавиться, може боліти живіт на ранніх термінах вагітності, найчастіше не повинна побоюватися за здоров’я майбутньої дитини. У разі підозри на позаматкову вагітність необхідно негайно відвідати гінеколога. При ризику виникнення викидня, або мимовільного аборту, больові відчуття з’являються в залежності від його стадій.

На загрозливою стадії викидня відчутна тяжкість внизу живота, тягнучий біль може поширюватися на крижову зону. Почалася стадія мимовільного аборту супроводжується кров’янистими виділеннями, підвищується інтенсивність і частота больових відчуттів. Якщо болі в животі супроводжує тягучий біль у попереку, треба без зволікань звернутися до лікаря, щоб встигнути вжити оперативні заходи щодо збереження плоду.

Не менш актуальним залишається питання, чи може боліти живіт на ранніх термінах вагітності, якщо всі результати обстежень не перевищують допустимих норм. Зрозуміло, може, і пов’язано це з глобальною перебудовою жіночого організму в процесі вагітності. Якщо гінеколог підтвердив, що немає ніяких симптомів серйозних захворювань, загрози позаматкової вагітності або викидня, то приводів для занепокоєння немає. Тягне біль в нижній частині живота може з’являтися у тих жінок, у яких до моменту зачаття менструальні кровотечі супроводжуються больовими відчуттями. Необхідно пильно контролювати найменші почастішання і загострення болю, і в разі зміни їх характеру негайно звертатися за лікарською допомогою.

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні