Наскільки небезпечна синусова аритмія серця?

Аритмію можна визначити як захворювання серця, яке пов’язане з порушенням ритму серцевих скорочень, їх послідовності і частоти. У нормі, синусовий ритм становить 60-80 серцевих скорочень в хвилину. Здоровий чоловік, перебуваючи в стані спокою, має певну нерегулярність цього ритму. У тому випадку, якщо різниця між скороченнями серця складає більше, ніж 10%, то подібний ритм називається синусова аритмія серця.

Виділяють декілька причин, які можуть призвести до синусової аритмії. До першої з яких відносяться вроджені аномалії провідної системи серця. Другою причиною можуть стати зміни в серцевому м’язі, які виникають при таких захворюваннях, як кардіосклероз і міокардити. Крім цього, можливими причинами можуть стати гормональні порушення, зниження в крові рівня калію, а також вплив медичних препаратів, якщо їх передозування.

Синусова аритмія серця зазвичай спостерігається у молодих людей і буває пов’язана з емоційним або фізичним навантаженням. У більшості випадків її викликає нерівномірність розвитку органів в підлітковий період розвитку. Вона буває дихальної і недыхательной. Перший варіант не є відхиленням від норми. В той час, як другий варіант є свідченням того, що є певні проблеми у функціонуванні серцево-судинної системи.

Синусова аритмія у дітей спостерігається досить рідко і представлена порушеннями, одним з яких є парадоксальний пульс. Для нього характерне збільшення кількості ударів серця при видиху та їх зменшення при вдиху. Такий пульс часто називають дихальної синусової аритмією. Також може виявлятися альтернуючий пульс, при якому спостерігається чергування великих і малих пульсових хвиль.

При наявності яскраво вираженої синусової аритмії у дитини можливий розвиток серйозних порушень. Прикладом яких є недостатнє розвиток системи кровообігу, що пов’язано з мерехтінням і тріпотінням передсердь. Однак, у дітей зазвичай аритмія проходить з часом. Незважаючи на це, при виявленні порушень ритму серця, серцевих шумів слід звернутися до лікаря за консультацією. Щоб не було неприємностей зі здоров’ям, часто буває достатньо призначити дитині більш низький рівень фізичних навантажень.

На закінчення хотілося б відзначити, що синусова аритмія зазвичай не дає симптомів і не потребує лікування. Але тільки в тому випадку, якщо вона не пов’язана з іншою аритмією. При необхідності лікар може призначити заспокійливу терапію, головним чином, препарати, що мають рослинне походження.

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні