Нудота при вагітності. Коли з’являється і як з нею боротися?

Одна з найпоширеніших скарг в період вагітності — це нудота. З’явитися вона може, як на ранніх термінах, так і в кінці вагітності. На різних термінах причини нудоти теж різні.

Нудота, причиною якої став ранній токсикоз, мучить більшу частину вагітних жінок, і її відсутність зовсім не свідчить про який-небудь патології. Є й ті щасливці, які за весь період очікування малюка, так і не зіткнулися з цим неприємним відчуттям.

Нудота, проявила себе на початку вагітності, є реакцією на перебудову жіночого організму.

Нудота при вагітності: коли з’являється і що робити?

В який саме період вас застане нудота, залежить від причини її появи. Якщо зачаття відбулося зовсім нещодавно, і йдеться про ранній токсикоз, то ранкове нездужання ви можете відчути вже на 5-6 тижні вагітності.

Варто відзначити, що чим раніше токсикоз проявить себе, тим складніше його буде перенести, і є загроза його переростання у надмірне блювання майбутньої мами. У такому разі може знадобитися медикаментозне лікування.

Який час вас буде мучити нудота, залежить від того, на якому терміні вона з’явилася, від наявності гастроентерологічних захворювань і від того, яка це вагітність: одноплідна (токсикоз пропадає на 11-12 тижні) або багатоплідна (на 14-16 тижня).

Якщо нудота застала вас в другому або третьому триместрі, то швидше за все вона не залишить вас практично до самих пологів, а точніше до того моменту, коли опуститися животик (35 тиждень).

Час коли нудота наздоганяє найчастіше

Найчастіше, нудота при вагітності наздоганяє в ранковий час. Погіршення стану можуть провокувати сильні запахи, різкі рухи, деякі харчові продукти. Також нудота може проявлятися ввечері або тривати протягом всього дня.

Незважаючи на те, що страждає від токсикозу 60% жінок, в лікуванні потребує лише 10%, а у решти все само по собі проходить. Лікування може знадобитися в тому випадку, якщо спостерігається загальне погіршення стану, наприклад, коли блювота наздоганяє вас більше 5 разів на добу, а аналіз сечі свідчить про наявність у ній ацетону.

Нудота, що проявилася на пізніх термінах, з раннім токсикозом нічого спільного не має. Вона виникає у зв’язку з тим, що матка росте і починає тиснути на внутрішні органи, в тому числі і на шлунок, що і викликає його неправильну роботу.

Корисна порада!Нудота у період вагітності стан приходить, яке обов’язково залишить вас після того, як на світ з’явиться ваш малюк. Запасіться терпінням і насолоджуйтеся приємним очікуванням малюка!

Як нудота при вагітності впливає на зародок?

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні