Нудота вранці. Причини і варіанти лікування.

Якщо пацієнта турбує нудота вранці, причини можуть бути самими різними. У багатьох випадках неприємні відчуття проходять досить швидко, а тому нездужання не вимагає втручання лікарів.

Однак нерідко ранкова нудота може бути ознакою серйозного захворювання, для лікування якого потрібна термінова госпіталізація, особливо при наявності певних супутніх симптомів.

Чи варто звертати увагу на нудоту вранці?

Найчастіше ранкова нудота є наслідком гастриту, виразки шлунка, захворювань нирок, жовчного міхура або печінки. У такому випадку вона може супроводжуватися підвищеним газоутворенням, печією, тяжкістю і ниючим болем у животі або присмак металу у роті. Варто відзначити, що зниження апетиту і поява тягнуть болів в області живота може вказувати на запалення апендикса.

Корисна порада!Наявність гельмінтів — одна з найпоширеніших причин, що викликають ранкову нудоту. Здача необхідних аналізів і дослідження, проведені в лабораторних умовах, дозволять лікарю точно встановити діагноз і призначити відповідне лікування.

Ранкова нудота, яка з’являється в результаті різких рухів тіла, може вказувати на порушення вестибулярного апарату. В даному випадку вона супроводжується ністагмом, втратою рівноваги, запамороченням і шумом у вухах. Також нудота є симптомом мігрені або наслідком струсу мозку.

Причиною ранкової нудоти можуть стати порушення в роботі ендокринної системи, особливо якщо мають місце проблеми з пам’яттю, порушення апетиту, підвищена чутливість до холоду, збільшення маси тіла, сонливість і втому.

Серце і нудота?

Нудота в ранковий час, яка супроводжується підвищеною втомою, головним болем і запамороченням, що може вказувати на порушення діяльності серцево-судинної системи або наявність вегето-судинної дистонії. Крім того, вона може з’явитися після прийому різних ліків, наприклад препаратів заліза, антибіотиків або протизапальних засобів.

Нудота при вагітності.

Слід врахувати, що присутність нудоти в першому триместрі вагітності обумовлено токсикозом і є звичайною захисною реакцією організму жінки. В даній ситуації вона служить ознакою нормального протікання вагітності і не є патологією, якщо не спостерігається сильне погіршення самопочуття і різкої втрати ваги.

Незалежно від того, чим обумовлена нудота вранці, причини цього стану повинен виявляти і діагностувати лише кваліфікований фахівець. Щоб уникнути ускладнень не слід самостійно встановлювати діагноз і займатися самолікуванням.

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні