Основні ознаки анорексії

Світ кіноіндустрії та шоу-бізнесу наполегливо прищеплював звичайним людям стереотипи, згідно з якими тільки хвороблива худорба повинна була вважатися ознакою жіночої краси. Цей нав’язаний образ став причиною того, що тисячі жінок потрапили в полон страшної хвороби — анорексії.

Що це таке?

Анорексію називають психічний розлад, який змінює відношення людини до власної зовнішності, а точніше — до своєї фігури. Ознаки анорексії очевидні, якою б не була стрункою дівчина, але, дивлячись у дзеркало, вона бачить жирне тіло, яке повинно викликати огиду оточуючих. Тому жертва анорексії смертельно боїться щось з’їсти — насправді, чимало дівчат і справді себе голодом заморили, прагнучи схуднути до «ідеального» стану.

Жертви анорексії

Анорексія, як правило, вражає зовсім молодих дівчат: 80% дівчаток-підлітків сидять на дієтах, мріючи схуднути — їм здається, що треба боротися із зайвою вагою!

Як правило, суспільство звертає увагу на проблему, лише коли про свою залежності повідомляє чоловік відомий і знаменитий. У 1982 році серед зірок шоу-бізнесу була зафіксована перша жертва — співачка Карен Карпентер померла голодною смертю, не зумівши подолати свого страху перед їжею! Страждала на анорексію Вітні Х’юстон — зірка прилюдно втрачала свідомість від голоду.

Ознаки анорексії

1. При анорексії дефіцит ваги у хворого може бути жахливим. Якщо дівчина при зрості 170 см важить 40 кг і вважає, що їй треба схуднути — це однозначно анорексія.

2. Хворі бояться споживати їжу, але не можуть про неї не думати. Вони часто говорять про різних продуктах, порівнюють їх калорійність, люблять обговорювати всілякі дієти, при цьому із задоволенням готують і пригощають інших. Тільки самі при цьому не їдять — бо «тільки що поїли» або «що-то живіт болить».

3. Якщо хвора змушений брати участь у сімейному святі, то потім відчуває напад паніки і каяття за кожну проковтнуту калорію. Тому він обов’язково спробує очистити свій організм, викликавши блювоту.

4. Необхідно пам’ятати, що це психічне захворювання. Тому ознаки анорексії — постійна пригніченість, депресія, самоізоляція від суспільства. А також — прогресуюча слабкість, викликана виснаженням. Для початку тут необхідна консультація психіатра. Не можна чекати, поки само пройде — кожен п’ятий випадок анорексії закінчується смертю хворого.

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні