Основні ознаки атеросклерозу

Під атеросклерозом у сучасній медицині розуміють захворювання кровоносних судин в людському організмі, а також їх видозміну під впливом таких шкідливих речовин, як нікотин і холестерин (в підвищеному рівні). Причиною розвитку цієї хвороби може бути і вікової знос судин. На сьогоднішній день це одне з найсерйозніших захворювань, яке може призвести до смерті хворого. Ось чому так важливо вчасно діагностувати його і пройти відповідний курс лікування.

Причинами виникнення і розвитку атеросклерозу, крім згаданих вище, також є високий тиск, цукровий діабет. Але головна з них — це саме порушення процесу обміну холестерину, в результаті якого кровоносні судини поступово втрачають свою гнучкість, тверднуть через скупчення вапна і жирів на їх стінках, перестають бути пружними. Все це призводить до зниження доступу крові до різних органів і є основною причиною розвитку серцево-судинних захворювань, інфаркту міокарда, а також ішемічної хвороби серця. Більше інших людей атеросклерозу схильні ті, у кого високі показники кров’яного тиску і слабкі нирки.

Ознаки атеросклерозу зазвичай проявляються вже тоді, коли неозброєним оком видно проблеми кровопостачання серця, мозку і кінцівок. Іншими словами, захворювання діагностують, як правило, в його останніх стадіях, що істотно знижує імовірність успішного лікування. Тому так важливо звернути увагу на інші симптоми, які можуть стати сигналом початку розвитку цієї небезпечної хвороби.

До вираженими ознаками атеросклерозу відносять такі:

— холодні кінцівки, купують синюшно-білий колір;

— часті болі в області серця;

— зниження пам’яті і розсіяну концентрацію уваги;

— порушення кровопостачання;

— дратівливість і втому.

Крім атеросклерозу кровоносних судин, існує також атеросклероз артерій нирок, атеросклероз судин мозку, атеросклероз артерій ніг.

Нирковий атеросклероз може призвести до артеріальної гіпертензії та ішемії нирок. Цей вид хвороби важко визначити без глибоких спеціалізованих обстежень.

Атеросклероз судин мозку проявляється у зміні психіки, ослабленні пам’яті і супроводжується зниженням інтелектуальних здібностей. Згодом це може призвести до ішемії мозку.

Атеросклероз артерій ніг заявляє про себе зябью і похолодання нижніх кінцівок, а також виникненням болю в ікрах при ходьбі. У деяких випадках хвороба проявляється у вигляді трофічних виразок, які можуть покласти початок розвитку гангрени.

Помітивши перші явні ознаки атеросклерозу у себе або своїх близьких, треба негайно звернутися до лікаря, бо ранню стадію розвитку цієї хвороби можна зупинити одним лише зміною щоденного способу життя. Пізніше без медикаментозного і (що дуже ймовірно) хірургічного втручання, хвороба не зупинити!

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні