Основні ознаки гастриту шлунка

У сучасному світі найпоширенішим захворюванням є запалення слизової оболонки шлунка, або ж гастрит. Йому схильні як дорослі, так і діти. Основним збудником гастриту є особлива бактерія, але виникненню захворювання сприяє і неправильний спосіб життя. Незбалансоване харчування, куріння і надмірне споживання алкоголю разом з постійним стресом стануть вашим провідником на шляху до гастриту. Але сам діагноз може поставити тільки лікар, шляхом ендоскопічного дослідження слизової оболонки шлунка, або ж, як кажуть у народі, «ковтанням лампочки».

Але для того, щоб відправитися на прийом в поліклініку потрібно знати ознаки гастриту шлунка. Вони різняться в залежності від форми захворювання, але можна виділити основні.

Так, наприклад, при гострому гастриті характерні такі симптоми: різка гострий біль у області шлунка, або ж тривалі і болісні больові відчуття в животі, що з’являється відразу після їжі нудота і (або) печія, яка виникає натщесерце відрижка з кислим запахом. Гострий гастрит також характеризується такою ознакою, як багаторазова блювота спочатку вмістом шлунка, а потім чистою прозорою слизом або зеленуватими гіркими масами, що говорить про наявність жовчі в блювотної маси. Загальний стан організму при гострому гастриті теж залишає бажати кращого. Як правило, це діарея або запор, загальна слабкість, головні болі і запаморочення, підвищення температури і зниження тиску, що супроводжується тахікардією.

При гострому ерозивно гастриті крім всіх перерахованих вище ознак з’являються шлункові кровотечі, які фарбують блювотні маси в темний колір і роблять баріться стілець. Такий стан речей вимагає термінової госпіталізації!

Хронічний гастрит виражений наступними ознаками: тупий біль в животі та нудота після прийому їжі, частий неприємний смак у роті, зниження апетиту, постійні запори або діарея, часто виникають здуття живота, виражений метеоризм, появу відрижки з важким гнильним запахом. Загальний стан організму в період хронічного гастриту знижується, з’являється ламкість волосся і нігтів, їх розшарування, Можлива анемія і втрата ваги. Відзначається постійна слабкість і сонливість, що супроводжуються дратівливістю.

Лікування всіх видів гастритів встановлюється лікарем індивідуально. Це може бути і призначення дієти і медикаментозна терапія.

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні