Основні ознаки стоматиту у дітей

Діагноз «стоматит» передбачає наявність запального процесу в порожнині рота, розвиток якого може бути обумовлено безліччю різних причин. При цьому клінічні прояви захворювання залежать від етіологічного фактора, що спровокував виникнення даної патології.

Місцеві симптоми

Сучасна медична наука розрізняє кілька різновидів стоматиту, таких як:

1. Грибковий

2. Герпетичний

3. Бактеріальний

4. Травматичний

5. Алергічний

6. Симптоматичний

Дана класифікація дає уявлення про основні причини розвитку стоматиту та його специфічних клінічних ознаках. Так, при грибковому стоматиті слизова оболонка порожнини рота дитини покривається вираженим білим нальотом. Цей ознака дав підстави для другого, неофіційного, назви грибкового стоматиту — молочниця. Герпетичний (афтозний) стоматит характеризується появою на слизовій оболонці бульбашок (везикул), наповнених рідиною. Через 1-2 днів пухирець лопається з утворенням афти — круглого або овального вогнища ерозії з яскравим обідком гиперемированной тканини навколо.

Бактеріальний стоматит часто пов’язують з травматичним, так як його розвиток може бути зумовлене попаданням умовно-патогенної мікрофлори в ранки, що призводить до розвитку запалення. Крім цього, умовою, що забезпечує попадання бактеріальної флори в порожнину рота, є брудні руки. Основний симптом бактеріальної етіології хвороби — поява неприємного запаху з рота і виражена гіперемія слизових оболонок.

Ознаки стоматиту у дітей можуть проявлятися у вигляді множинних виразок в порожнині рота, якщо стоматит — алергічний. При цьому уражені ділянки сверблять, а мова при візуальному огляді гіперемований і гладкий. У свою чергу, симптоматичний стоматит є ознакою іншого наявного захворювання, і його розвиток можна припустити при наявності деяких внутрішніх патологічних процесів.

Загальні симптоми

Крім місцевої симптоматики, існують і загальні ознаки стоматиту у дітей. При цьому дитина неспокійна, скаржиться на погане самопочуття. Якщо мова йде про грудних дітей, фахівці відзначають відмова від прийому їжі, так як це заподіює біль. Відзначаються симптоми загальної інтоксикації з підвищенням температури тіла, іноді до 40 градусів і вище (герпетичний стоматит). У деяких випадках виникає нудота, блювання, розлад травлення, діарея.

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні