Основні ознаки хвороби печінки

Печінка — це орган, життєво важливий для здоров’я людини. Одні люди можуть мати вроджені проблеми печінки, а інші отримують їх внаслідок впливу шкідливих хімічних речовин, у тому числі при вживанні алкоголю і наркотиків, інфекцій і вірусів.

Нижче розглянемо основні ознаки хвороби печінки, при виявленні яких необхідно звернутися за медичною допомогою і пройти комплексне обстеження.

1) Проблеми шкіри

Одним з симптомів, що свідчить про порушення функцій печінки, є раптова зміна шкіри. Це може проявлятися у придбанні шкірою жовтуватого відтінку. Нігті і кінчики пальців також можуть жовтіти.

Причиною є те, що печінка не виводить з організму токсини належним чином, тому під шкірою починає накопичуватися білірубін. Крім того, ви можете відчувати свербіж і підвищену чутливість шкіри, які з плином часу будуть посилюватися.

2) Зміни сечі і калу

Деякі люди, чия печінка функціонує неправильно, можуть помітити деякі зміни, коли вони йдуть в туалет. Сеча може стати значно темніше, ніж звичайно.

Крім цього, ви можете відчути зміни у вашому стільці, що проявляється в зміні кольору калу — він може стати блідою, кривавим або кольору смоли.

3) Дискомфорт в області живота

Ранні ознаки хвороби печінки включають в себе болю або судоми в нижній частині живота. Ви можете відчувати відчуття здуття живота за рахунок скупчення газів.

По мірі погіршення проблем печінки з’являється ризик розвитку асциту — нагромадження вільної рідини в порожнині живота. Це може чинити тиск на легкі, що проявиться у скруті дихання.

4) Втома

Якщо ви відчуваєте сильну втому або слабкість, це також може свідчити про порушення функцій печінки. Якщо печінка належним чином не поглинає життєво важливі поживні речовини, необхідні для нормального функціонування, навантаження на організм значно зростає. Тому ви набагато швидше стомлюється.

Наслідки захворювань печінки

Більшість захворювань печінки успішно лікуються при своєчасному виявленні. Тому при появі симптомів слід негайно відвідати лікаря.

Якщо хвороби печінки не лікувати, вони можуть прогресувати до виникнення цирозу печінки і печінкової недостатності. Крім цього, при деяких захворюваннях існує ризик розвитку раку печінки.

Ознаки хронічного панкреатиту

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні