Пам’ятка для вагітних або як вести себе напередодні пологів

Довгоочікуваний момент ось-ось настане — дитина з’явиться на світ з дня на день. Очікування змішується зі страхом перед майбутніми пологами — це природно для кожної жінки. А коли починаються перейми, виникає паніка, в якій дуже легко забути все, чому вчили майбутніх батьків на курсах підготовки до пологів. Ось тут-то і знадобитися пам’ятка для вагітних, в якій викладена послідовність необхідних дій у момент, коли настав «час Х». Причому вивчити її напам’ять заздалегідь буде корисно не тільки самої вагітної, але і щасливому батькові, в обов’язки якого входить допомогти дружині вчасно і без проблем дістатися до пологового будинку.

Дізнатися приблизну дату пологів сьогодні не проблема. Гінеколог, провідний вагітність обов’язково назве її майже точно вже на момент постановки жінки на облік. Але запланувати абсолютно все життя неможливо, тому пологи можуть наступити раніше визначеного терміну — іноді на 36-38 тижня. Пам’ятка для вагітних потрібна саме для таких випадків.

Що потрібно підготувати заздалегідь?

Дуже важливо напередодні пологів не вчиняти ніяких тривалих поїздок, якою б не була їх мета. Якщо ж виник екстрений випадок і відкласти подорож ніяк не виходить, потрібно обов’язково взяти з собою документи, необхідні для надходження вагітної до пологового будинку. В обов’язковий список входять:

·Паспорт.

·Обмінна карта вагітної.

·Поліс медичного страхування.

·Родової сертифікат.

·Договір на пологи з певним пологовим будинком, якщо такий було укладено.

Цей пакет документів повинен завжди знаходитися під рукою. Навіть у тому випадку, коли вагітна в очікуванні швидких пологів перебуває вдома — так буде набагато простіше не забути їх при термінових зборах в пологовий будинок, якщо перейми вже почалися.

Крім документів потрібно скласти в одну сумку речі, які знадобляться породіллі в пологовому будинку. Це халат, нічна сорочка, тапочки, засоби особистої гігієни, білизну, рекомендоване лікарем до носіння в перші дні після пологів і годування дитини, деякі інші дрібниці. Сумка з речами і документи, бажано, повинні лежати в одному місці, щоб пошуки їх не створювали додаткових перешкод під час екстрених зборів в пологовий будинок.

Непогано також буде підготувати одяг для себе і придане новонародженому на виписку з пологового будинку. З собою їх, звичайно, брати не потрібно, але так жінка буде повністю впевнена, що новоспечений батько нічого не забуде, готуючись забирати дружину і дитину з клініки.

Їдемо в пологовий будинок

В ідеалі жінка повинна прийти або приїхати в пологовий будинок хоча б на день до призначеної дати пологів. Однак далеко не всім хочеться проводити зайві години у клініці, серед чужих людей, у чужій обстановці. На цей випадок (далеко не рідкісний) у пам’ятці для вагітних сказано, як можна потрапити в пологовий будинок, коли вже почалися перейми.

В першу чергу це, звичайно, телефонний дзвінок в службу швидкої допомоги за номером «03». На пологи машина виїжджає негайно доставляє породіллю в найближчий пологовий будинок, або, якщо є час, направляється в ту лікарню, з якої вагітна уклала договір. Можна відразу зв’язатися зі спеціалізованою швидкою допомогою для породіль та викликати машину, де є все необхідне обладнання для вжиття екстрених пологів.

Якщо проміжки між переймами складають 10-15 хвилин, можна поїхати в пологовий будинок на власному автомобілі. В цьому випадку потрібно їхати в ту клініку, з якою був укладений договір.

У разі коли перейми повторюються частіше, через 5 і менше хвилин, треба якомога швидше потрапити в найближчий до будинку пологовий будинок, незалежно від того, де вагітна планувала народжувати раніше. Якщо раніше терміну настали не перші пологи, а перерва між переймами стрімко скорочується, в пологовий будинок потрібно потрапити як можна швидше, інакше є ризик народити прямо в дорозі.

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні