Панкреатит. Що це за хвороба? Види форм.

До захворювання, яке супроводжується запаленням підшлункової залози, відноситься панкреатит. При цій хворобі ферменти, які утворюються в цій залозі, не виводяться у дванадцятипалу кишку.

Їх активність в самій залозі підвищується, що призводить до її руйнування. Токсини і ферменти, що виділяються при цьому, можуть надходити у кров і приводити до серйозних пошкоджень таких органів, як серце, печінка, нирки, легені й мозок.

За характером перебігу захворювання панкреатит може бути гострим або хронічним. Обидві форми цього захворювання частіше відзначаються у чоловіків. Щоб розібратися панкреатит що це за хвороба необхідно знати характерні прояви і причини цих двох форм.

Гостра форма панкреатиту

Розвиток цієї форми відбувається дуже швидко і займає короткий період часу. Захворювання проходить за кілька днів після того, як було розпочато лікування. Гострий панкреатит може призвести до появи важких ускладнень.

Початком розвитку захворювання є поява у верхній частині черевної порожнини болю, яка може не припинятися кілька днів. Постійна і сильна біль може переходити на спину або іншу область тіла.

У важких випадках можливе зневоднення організму і знижений артеріальний тиск. У гіршому випадку, при крововиливі в підшлункову залозу, може бути летальний результат.

Корисна порада!Частою причиною такої форми панкреатиту є утворення жовчних каменів, які призводять до запального процесу в підшлунковій залозі. Постійний прийом значних доз алкоголю також вважається причиною цієї хвороби.

При цьому розвиток цієї форми панкреатиту може займати дві доби або всього кілька годин. До інших причин захворювання відносяться: інфекції, травми живота, пухлини або прийом ліків.

Хронічна форма панкреатиту

Ця форма супроводжується необоротним пошкодженням тканин. Для неї не відзначається зворотний розвиток або повне вилікування. Поширеною причиною хвороби є необмежене вживання спиртних напоїв, яке триває багато років.

Також можливою причиною цієї форми може стати напад гострого панкреатиту, ускладненням якого стало пошкодження панкреатичної протоки. Це призводить до запального процесу в підшлунковій залозі, в результаті чого пошкоджені клітини заміщуються рубцевою тканиною.

Наслідком є повільне руйнування підшлункової залози. Це може призвести до таких серйозних ускладнень: пошкодження тканини, кровотечі, утворення кісти, заповненої залишками тканини або рідиною.

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні