Печія при вагітності. Причини виникнення і лікування.

Печія являє собою відчуття печіння в області грудей. Виникає вона через попадання в стравохід кислого шлункового вмісту. Печія частий супутник вагітності, і в основному вона зникає після пологів.

Головними причинами появи печії при вагітності є загальна зміна гормонального фону в організмі жінки і підвищений внутрішньочеревний тиск. Для лікування печії в період вагітності застосовують препарати для зниження кислотності шлунка, мінеральні лужні води, народні методи і спеціальні дієти.

Печія при вагітності: причини

В організмі вагітної жінки виробляється своєрідний гормон — прогестерон, який сприяє розслабленню м’язів всіх органів. Під роздачу потрапляє і сфінктер — м’яз, якій забезпечений перехід від стравоходу до шлунка. В результаті її розслаблення шлункова кислота проникає в стравохід, з’являється відчуття печії.

У результаті росту матки підвищується внутрішньочеревний тиск і навантаження на травний тракт. З-за цього честь шлунка як би випинає через діафрагму, що заважає сфинктеру справлятися зі своєю функцією, і кислий вміст шлунка потрапляє в стравохід.

Дати про себе знати печія може вже в першому триместрі. Часто печія в період вагітності може супроводжуватися блювотою і нудотою. Буває і таке, коли печія зберігається протягом усієї вагітності, і зникає лише після пологів.

Лікування печії

Щоб позбутися від почуття печії, в першу чергу слід переглянути своє меню: виключити смажену, жирну їжу, міцний чай і кава, газовані напої. Харчуватися краще невеликими порціями по 5-7 разів на день. Найкраще включити в свій раціон харчування молочні продукти, нежирне м’ясо, овочеві пюре.

Після прийому їжі краще трохи посидіти; в такому положенні менша ймовірність виникнення печії.

Також у вагітних часто трапляються запори, які дуже небажані при печії, адже вони підвищують внутрішньочеревний тиск, а як було вище сказано, це одна з причин її виникнення.

Можна спробувати лікування мінеральною водою. Цей спосіб дешевий і дуже ефективний. Воду пийте маленькими ковтками, як тільки відчуєте напад печії.

Корисна порада!Ну і якщо вже нічого не допомагає, слід звернутися до лікаря. Він обстежує вас, виявить точні причини її виникнення і призначить правильне лікування. Самолікуванням краще не займатися, щоб не нашкодити собі і малюкові.

Що робити з печією при вагітності?

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні