Передозування валер’янки і її симптоми

Передозування валер'янки і її симптомиПравильне застосування препарату

У кожної людини можуть виникнути проблеми з нервовою системою. Хтось приймає антидепресанти, але в більшості випадків ми заспокоюємо нерви допомогою такого простого і натурального кошти, як валеріана. Але як не дивно, а передозування валеріаною теж може принести масу неприємностей, адже будь-яке лікування має бути правильним і помірним. Мені ж вдалося на собі випробувати наслідки передозування.

Я погано засинаю вночі, тому рази від разу я почала пити настоянку валеріани, куплену в аптеці, сон став приходити непомітно, і я позбулася кілька годинного лежання і перегляду в стелю. У сумці В мене завжди лежить валеріана в таблетках, так як постійні стреси на роботі іноді просто змушують пити заспокійливі. Так тривало три місяці, поки я не стала почувати себе буквально «сонної мухою». На мене навалилося пригнічений стан, стала постійно боліти голова, працездатність знизилася до нуля. Зовсім випадково мені на очі попалася інструкція по застосуванню валер’янки, ознайомившись з якою, мені стало все зрозуміло — я банально «перепила» цей лікарський засіб.

Протипоказання до застосування препарату

Як виявилося, деяким людям янку пити взагалі не можна. Наприклад, гіпертонікам, так як на них це рослина діє збудливо. Це пояснило мені той факт, що мама, попробовавшая за моєю порадою випити на ніч кілька крапель настоянки для гарного сну, після цього не могла заснути півночі. Крім того, валеріана підвищує згортання крові, що знову-таки не може не позначитися на і так підвищеному тиску. Протипоказана валеріана людям, хворим хронічним запаленням кишечнику, запалення нирок.

Як правильно приймати валер’янку?

З інструкції по застосуванню я вичитала, що пити валер’янку можна не довше 2-х місяців, інакше накапливаемое в організмі заспокійливе речовина починає пригнічувати нервову систему і викликати ті симптоми, які я помітила у себе. При безсонні або нервовому перенапруженні настоянку рекомендується приймати 3 рази на день по 15-20 крапель, або в таблетках — по 3 штуки 3 рази в день. Якщо людина стає млявим, сонливим, то краще просто припинити прийом препарату, і через кілька днів симптоми проходять самі собою.

Занадто порушеній дитині теж можна давати валеріанку, головне правильно розрахувати дозу. Своєю 4-х річній доньці я давала по 4 крапельки на чверть склянки води, так що вона навіть не відчувала смаку. Але знову ж, всьому має бути міра, і таке заспокоєння дитини не повинно увійти в систему.

Слід сказати, що цей засіб можна пити при вагітності, тільки в таблетках, виключаючи спиртові настої. Сестра постійно лікує валеріаною свої нерви, перебуваючи на 6-му місяці, каже, що її нервозність набагато більше може зашкодити дитині, ніж великі дози валеріани. Але в цілому все має бути в межах розумного, тому її ковтання таблеток по півпачки в день я категорично не схвалюю.

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні