Перші ознаки хвороби печінки

Печінка — один з головних органів людини. Вона розділяє перероблену їжу на корисні і шкідливі речовини, бере участь у перетравленні жирних кислот і навіть впливає на психічний стан людини. Печінка бере на себе все навантаження від неправильного харчування і шкідливих звичок людини, тому згодом може виникнути захворювання цього важливого органу.

Які ж перші ознаки хвороби печінки, які сигналізують про те, що потрібно приділити їй особливу увагу? На перший погляд, ці симптоми можуть і не мати відношення до неполадок в роботі печінки, але вони пов’язані саме з дисфункцією цього органу.

Вам необхідно обстежувати печінку, якщо ви відчуваєте:

— підвищену слабкість, швидку втомлюваність;

— важкість під ребром з правого боку;

— нудоту після їжі;

— відсутність апетиту;

— біль у правому боці після жирної їжі;

— ниючий біль у м’язах;

— свербіж шкіри;

— солодкуватий запах з рота;

— погіршення пам’яті;

— постійну напруженість, емоційну неврівноваженість;

— порушення менструального циклу у жінок.

Якщо ви підтверджуєте наявність у вас трьох і більш названих симптомів, обов’язково зверніться до лікаря, так як це — перші ознаки хвороби печінки. А найкращим лікуванням, як відомо, є профілактика хвороб. Рання діагностика проблем з печінкою дає можливість уникнути серйозних захворювань.

Найбільш поширені дві групи ураження печінки: гепатити і гепатози. Перші являють собою запалення тканин печінки, а останні — переродження її тканин. Гепатит може бути викликаний вірусами і паразитами, а також токсинами, які надходять в організм з їжею або утворюються в ній при розщепленні деяких речовин.

Гепатози — наслідок тривалого впливу на печінку алкоголю і деяких лікарських препаратів, неправильне харчування з різання схудненням, діабету ІІ типу або ожиріння, тобто, порушення жирового обміну.

Менш відомі жирова дистрофія, а також алкогольна хвороба печінки, що переростає в цироз або рак.

Якщо ваш звичний режим життя став неможливий через непереносимості якихось продуктів, алкогольних напоїв, «дивними» подіями в туалеті, безсонням і втомою, значить, прийшов час звернути увагу на свою печінку. Що робити?

Можна, звичайно, піти в аптеку і за порадою фармацевта придбати ліки для відновлення та захисту печінки. Але краще всього звернутися в поліклініку і зробити УЗД печінки, здати аналізи крові і сечі. Тільки фахівець в даному випадку поставить правильний діагноз і призначить ефективне лікування.

Добавить комментарий

запис в діагностичні центри України
Поле обязательно для заполнения
Поле обязательно для заполнения
Запис здійснюється через сервіс Лікарні